Personel Alımı

İŞKUR Aracılığıyla Mart Ayı KPSS’siz Belediye Personeli Alım İlanları Yayımlandı

İŞKUR üzerinden yayımlanan belediye personeli alım ilanları Mart ayının ilk günleri itibariyle güncellendi. Mart ayının girmesiyle belediye personeli alımı yapacağını ilan eden belediye başkanlıklarının yayımladıkları alım ilanlarında yer alan açık pozisyonlara dair bilinmesi gerekenleri sizlere aktarıyoruz. 

Hafta başı itibariyle başvuru yapabileceğiniz belediye personeli alımları için ayrıca çok sayıda genel ve özel başvuru koşulu bulunuyor. Adayların bilmeleri gereken bu başvuru koşulları ile başvuru sürecinde nasıl bir yol izleyecekleri şu şekilde. 

İşte yerel seçimlerin yapılacağı Mart ayı öncesi belediye personeli alım ilanları. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Yerel seçimler öncesinde kadrosunda personel açığı bulunan belediye başkanlıkları hem memur pozisyonlarına hemde belediye işçisi kadrolarına personel alımları yapıyorlar. Bu alım ilanlarında yer alan kadrolar için adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bu ilanlar belediye başkanlıkları ile belediye başkanlıklarına bağlı birimlerce yapılıyor. Buna göre ilanlarda da çok sayıda pozisyon için ilan bulunuyor. 

KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

Söz konusu belediye personeli alım ilanlarında işçi kadroları için beden işçisi, temizlik işçisi, park bahçe işçisi, büro işçisi, evrak, ofis işçisi kadroları için alım ilanları bulunuyor. Bunun yanında ayrıca belediyelere bağlı birimler için aşçı, aşçı yardımcısı, cankurtaran, bahçıvan, güvenlik görevlisi, şoför, antrenör ve bu benzeri mesleklerde alımlar yapılacağı duyuruldu. 

Memur kadroları için ise neredeyse her eğitim seviyesine uygun ilanlar yer alıyor. Bunun için en az lise mezunu olmak koşulu var. İlanlarda ayrıca önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunları için de çok sayıda pozisyon var. 

Bu alım ilanlarına göre bu kadroların büyük kısmı büro, ofis, evrak, arşiv memuru gibi kadrolardan oluşuyor. Ayrıca idari personel, teknik personel mühendis, tekniker ve teknisyen gibi kadrolar içinde ilanlar mevcut. Bunun yanında eğitmen, öğretmen, sağlık personeli, gibi alanlarda da ilanlar yer alıyor. 

BELEDİYELERİN BULUNDUKLARI ŞEHİRLER

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlar tyoplm 16 farklı şehir için yayımlandı. Bu şehirler arasında Diyarbakır, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale, Aydın, Mersin, Çorum, Burdur, Tekirdağ, Gaziantep, Kırıkkale, Eskişehir, Antalya, Aydın, Van, Edirne, Sivas, Osmaniye, Kocaeli, Balıkesir ve Kastomonu bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARINA DAİR BİLİNMESİ GEREKENLER

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar birçok başvuru koşuluna haiz olmalılar. Bunun için ise ilan metinlerinin iyi incelenmesi gerekiyor. Zira her belediye başkanlığı alım ilanına dair detayları kendisine göre belirlediğinden aynı kadro için farklı belediye başkanlıkları çok farklı koşullar belirleyebiliyor. 

Kamu İlanları olarak bu başvuru koşullarını ana başlıkları ile sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye personeli adaylarının sağlaması gereken koşullar arasında, ”Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.” şartları bulunuyor. 

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İZLEYECEK?

Adaylar öncelikle İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara ulaşacaklar. Burada ilanlardan kendilerine uygun olanları belirleyen adaylar daha sonra o ilanda yer alan başvuru evraklarını derleyecekler. Başvuru evraklarını derleyen adaylar daha sonra belirtilen tarihler arasında başvurularını bizzat yapacaklar. 

NOT: Adayların başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken en önemli nokta başvuru süreci; bazı belediye başkanlıkları ilanlar başvuru için sadece 1 veya 2 günlük süreler talep ediyorlar. 

Belediye işçisi ve memuru alım ilanlarına dair diğer detaylar için; https://goo.gl/AaJhP6 (bağlantıyı kopyalayın, tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın)

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir