Personel Alımı

İŞKUR Bir Proje Kapsamında KPSS Şartsız Danışman Alımı Yapıyor

İşveren ile işçi arasında köprü görevi gören Türkiye İş Kurumu yayımladığı son ilan ile kendi bünyesinde personel alımı yapacağını duyurdu. 

Yurtiçinde ve yurtdışında farklı kurumların koordinesi ile gerçekleştirilecek alımlar, Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi ile olacak. 

Bu projede yurtiçinde Türkiye İş Kurumu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla gerçekleştirilecek. Yurtdışından projeye dahil olacak kurum Dünya Bankası. 

İŞKUR DANIŞMAN ALIM İLANI

Proje kapsamında İŞKUR bünyesine gerçekleştirilecek olan alımlar; Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanlığı  koordinesinde olacak ve adaylar Danışman kadrosu için başvuruda bulunacaklar. 

Danışman kadrosu için adaylar kurumlar tarafından ilan edilen özel şartları sağlamak zorundular. 

Bu şartlar arasında KPSS şartı yok ancak adaylardan öğrenim, deneyim ve mesleki alanlarda farkı özellikler talep ediliyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR, Dünya Bankası ve Çalışma Bakanlığı tarafından ortak yapılacak alımlar için talep edilen koşulları şunlar;

* Adayların öğrenim şartında üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmaları isteniyor. 

* Öğrenim şartını sağlayan adaylardan talep edilen diğer koşul ise deneyim şartı. Adayların en az 2 yıl Uluslararası kurumlar tarafından fonlanmış projelerde Kamu, sivil toplum örgütleri ve/ veya Özel Sektörde satın alma ve sözleşme yönetimi tecrübesi olması gerekiyor. 

*  Bunun dışında mesleki koşul olarak ise koordinasyon, raporlama, proje faaliyetlerinin takip edilmesi ve yürütülmesi ile ilgili tecrübe sahibi olmak şartı bulunuyor. 

* Türkiye’de uygulanan Kamu ihale/satın alma kural ve esasları konusunda temel bilgiye sahibi olmak,

* Adayların ilana başvuru için son olarak ayrıca Türkçeyi sözlü ve yazılı olarak akıcı kullanabilmeleri gerektiği bildirildi.

BAŞVURU ŞARTLARINI SAĞLAYAN ADAYLAR

İlan için talep edilen başvuru koşullarını sağlanması durumunda adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İsteyen adaylar başvurularını şahsende yapabilecekler. 

Başvurular için İlk Yol

Adaylar kendilerine ait özgeçmişlerini ilan metninde yer alan kriter doğrultusunda hazılayıp elektronik  proje.ilanbasvuru@iskur.gov.tr  adresine mail atarak başvuruda bulunabilirler. 

Başvurular için İkinci Yol

İsteyen adaylar başvurularını özgeçmişlerini kurum bildirdiği birimi direkt olarak iletebilir ve başvurularını tamamlayabilirler. Başvuru Adresi: İŞKUR, Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanlığı: Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No: 42 Yenimahalle / Ankara.

İlana dair yayımlanan duyuru için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir