Personel Alımı

İŞKUR Bünyesinde Görevlendirmek Üzere Kamu Personeli Alıyor

Türkiye İş Kurumu kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanına ilişkin tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. Alım yapılacak kadro detayları, başvuru koşulları ve ilana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken tüm koşullar;

HANGİ KADRODA ALIM OLACAK

İŞKUR tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir pozisyondan olacağı duyuruldu. Kurum çeşitli lisans bölümlerinden mezun adaylar arasından İstihdam Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

Peki ilana kimler başvuru yapabilecek? İşte başvuru koşulları,

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyuru ile adaylara duyurulan kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylardan talep edilen başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

657 sayılı Oevlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendinde belirtilen genel şartları taşımak,

Giriş Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1984 ve sonrasında doğanlar)

Üniversitelerin; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri, iktisat, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye ve Endüstri Mühendisliği ile bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A grubundan mezun olduğu bölümle ilgili yukarıda belirlenen puan türünden en az 80 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 7 Ocak tarihinde yapmaya başlayacaklar. Başvuru süreci 18 Ocak tarihine kadar devam edecek. Bu süreç içinde adaylar başvurularını kurumun web sayfası üzerinden elektronik olarak yapacaklar. Posta, şahsen veya diğer yollarla yapılan başvurular geçerli sayılmayacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir