Personel Alımı

İŞKUR’da KPSS’siz ve 50 KPSS Puanıyla Duyurulan Devlet Memuru Alım İlanları

Bazı kamu kurumları kadrolarında oluşan personel ihtiyaçlarını çeşitli platformlar üzerinden yayımlayarak adaylara duyuruyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza İŞKUR üzerinden yayımlanan memur alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu alım ilanları arasında lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunuyor. 

İlanların bir kısmına adaylar KPSS şartsız başvuru yapabilecekken bazı ilanlara başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlanıyor. İşte ilan edilen o alımlar ve detayları

İŞKUR’DA DUYURULAN PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alımı yapacağını ilan eden 6 farklı kurum var. Bu alımların bir tanesi askeri personel diğerleri kamu personeli kadrolarına. Bu çerçevede alım yapacak kurumların listeleri şu şekilde,

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kocaeli TÜBİTAK MAM ve TÜBİTAK Başkanlığı. 

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan bu personel alım ilanlarında yer alan açık kadro detaylarını ilan yayımlayan kuruma göre Kamuilanlari.com olarak sizlere aktarıyoruz.

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

6 farklı devlet kurumu tarafından İŞKUR üzerinden ilanlarda yer alan açık kadrolar ve detayları şu şekilde;

İçişleri Bakanlığı (KPSS’siz): Bakanlık sözleşmeli personel kadrosuna 21 personel alımı yapacak. Alımlar branş olarak Siber Güvenlik Uzmanı, Kıdemli .Net Uygulama Geliştirme Uzmanı, İş Zeka Uzmanı, Uygulama Geliştirme Uzmanı, İş Analisti Uzmanı pozisyonlarına yapılacak. 

Adalet Bakanlığı (KPSS’ye Girmiş Olmak Şartıyla: 50 KPSS): Ceza ve Tevkifevleri bünyesinde görevlendirilmek üzere yayımlanan ilana başvurular 3 farklı pozisyonda olacak. Toplam 171 personel alımı yapacak olan bakanlık Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Öğretmen ve Veteriner alımı yapacak. 

Jandarma Sahil Akademisi (KPSS’siz): Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde muvazzaf subay temini kapsamında 21 yaş altı 220 personel alımı olacak. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı (KPSS’siz): Bakanlık kamu işçisi kadrolarına toplam 56 personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar Temizlik Elemanı, Kaloriferci, Şoför , Güvenlik Görevlisi,Aşçı ve Yer Gösterici kadrolarına yapılacak. 

TÜBİTAK (KPSS’siz): KPSS’siz yapılacak olan personel alımlarında kurum Koruma Memuru kadrosuna 5 personel alımı yapacağını duyurdu.

Kocaeli TÜBİTAK MAM (KPSS’siz): Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında tek bir kadrodan tek bir personel alımı olacağı duyuruldu. İlana göre alımlar Uzman Yardımcısı kadrolarına olacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar ilan metinlerinde yer alan özel şartları sağlamak zorundalar. Her kurum ve her kadro için ayrı ayrı belirlenen bu şartlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Varsa deneyim şartını karşılamak, Görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, İşe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması, Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

İLANLARA İLİŞKİN AYRINTILAR

Yukarında yer alan kurumların ilanlarını incelemek için Kamuilanlari.com olarak aşağıda verdiğimiz bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı CTE ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alımı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK MAM ilanı için TIKLAYINIZ

Kültür Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Jandama Lise Mezunu alımları için TIKLAYINIZ

Kamu kurumlarına memur alımları ve başvuru sürecine dair bilgi edinmek için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir