Personel Alımı

İŞKUR İş İlanlarında 30 Şehir için Ekim Ayı KPSS’siz Belediye Personeli Alım Duyuruları

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarının çok önemli bir bölümü özel sektör firmaları tarafından yayımlanıyor.

Ancak özel sektör ilanlarına ek olarak kamu kurumları tarafından ilan edilen Kamu Grubu personel alım ilanları, TYP personel alımları, İş ve Meslek Kursları ile Kurum dışı yani belediye, sydv, il özel idaresi ve bunun gibi kurumların yayımladıkları ilanlar bulunuyor. 

Tum haber ekibi olarak İŞKUR’da ilan edilen bu belediye memuru ile belediye işçisi ilanlarını alım yapılacak illere göre aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIMLARI EKİM 2019

Ekim ayı başında ve ortasında yayımladıkları ilanlar ile belediye personeli ile çeşitli kurumların alt birimlerine kamu personeli alımları çok sayıda şehirde yapılıyor. 

Bu alımlar kurumların yada belediyelerin kent merkezlerinde bulunan birimleri ile birlikte şehirlerin ilçe merkezlerine de oluyor. Bu çerçevede aynı şehir için çok sayıda ilan yayımlanabiliyor. 

Bu bilgilerin ışığında alım yapılacak olan belediyelere dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

Alım Yapılacak Şehirler

İl ve ilçelere yapılacak olan belediye memuru, belediye işçisi ve kamu personeli alımları şu şehirlerde olacak.

Muğla, Aydın, İstanbul, Bitlis, Sinop, Kocaeli, Çanakkale, Eskişehir, İzmir, Gümüşhane, Ordu, Afyonkarahisar, Batman, Samsun, Giresun, Adıyaman, Mersin, Balıkesir, Mardin, Nevşehir, Sivas, Bursa, Adana, Antalya, Ordu, Kırşehir, Ankara, Bingöl, Tokat, Yozgat

AÇIK KADROLARA DAİR GENEL DETAYLAR

Belediye personeli alımları için yayımlanan duyurularda yer alan bilgilere göre alımlarda çok çeşitli pozisyonlarda personel alımları olacak. Öncelikle alımlar en az okur yazar düzeyinden işçi kadrolarına en az lise mezunu düzeyinden memur kadrolarına yapılıyor.

Alımlarda Yer Alan Genel Bazı Kadrolar

Büro Memuru, Evrak Personeli, Şoför, Güvenlik Gröevlisi, Beden İşçisi, Temizlik Personelleri, Öğretmen kadroları, Eğitmen kadroları, Mühendis, Tekniker, Teknisyen kadroları, İdari Personel Müdür, Müdür Yardımcısı kadroları, Ofis personelleri ve bür çok sayıda kadro.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak. Bu şartın dışında adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak diğer koşullar. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

İŞKUR belediye personeli alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. İlanlara başvurularda dikkat edilmesi gereken nokta ise başvurular için tanınan sürenin yalnızca bir kaç günlük olması. Çoğu belediye başkanlığı başvuruların şahsen yapılmasını isterken bazı belediyeler mail adresi verip özgeçmiş göndermek suretiyle elektronik başvuru kabul ediyor. 

Belediye ilanları için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir