Personel Alımı

İŞKUR Kendi Bünyesine KPSS’siz Bireysel Danışman Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bir duyuru ile Suriyelilere yönelik bir proje kapsamında Bireysel Danışman alımı yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu ilanda Türkiye’den projeye destek olan diğer kurum Çalışma Bakanlığı olarak açıklandı. Proje uluslararası destekli olduğu için Dünya Bankası (IMF) projenin diğer destekçisi. Bu çerçevede söz konusu kurumlar tarafından yapılacak alım ilanının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR BİREYSEL DANIŞMAN ALIM İLANI

İŞKUR, Çalışma Bakanlığı ve IMF tarafından ortak yürütülen “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek alımlar mesleki özelliklere göre yapılacak. İlanda KPSS şartı bulunmazken öğrenim ve bazı özel koşullar bulunuyor.

Tek bir kadrodan yapılacak alımlara iki branştan iki personel istihdamı gerçekleştirilecek. İŞKUR bünyesinde görevlendirilecek personeller Yazılım Geliştime Danışmanı ve Yazılım Test Danışmanı kadrolarına yapılacak. 

İLANLARA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu personel alım ilanında yer alan Bireysel Danışman kadrolarına başvurular için iki ayrı ilan metni yayımlandı. Her kadro için ayrı ayrı yayımlanan bu başvuru kılavuzlarında adayların pozisyonlara göre sağlamaları gereken koşullar bildirildi. 

Bu kapsamda ilan metinlerinde yer alan o koşullar kadrolara göre şöyle belirtildi. 

Yazılım Geliştirme Danışmanı

Adayların bu kadro için sağlamaları gereken en önemli koşullar deneyim ve öğrenim şartı. 

Öğrenim Şartı: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olmak.

Deneyim Şartı: Adayların en az 3 yıllık deneyimlerinin olması isteniyor.

Mesleki Şartlar: Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az birini bildiğini belgelemek, Visual Studio.NET C# ve Asp.Net Web Forms konularında yüksek düzeyde bilgi sahibi ve proje geliştirmiş olmak.

Yazılım Test Danışmanı

Bu kadro için talep edilen başvuru koşulları ise şöyle;

Öğrenim Şartı: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, bilişim sistemleri mühendisliği, işletme, matematik, enformatik, istatistik mezunu olmak.

Deneyim Şartı: Yazılım test metodolojilerine hâkim olmak, Bilişim projelerinde en az 3 yıl test uzmanı veya benzer pozisyonda mesleki deneyime sahip olmak,

Mesleki Şartlar:  Test otomasyon araçlarından en az birinde tecrübe sahibi olmak, Test planlama ve yönetim araçlarından en az birinde bilgi ve tecrübe sahibi olmak, Test dokümanı, test planı, test senaryo dokümanı, test raporu ve hata giriş raporları hazırlama konusunda tecrübe sahibi olmak,

2 Kadro İçin Ortak Şartlar

Yukarıda yer alan koşulların sağlanması ilana başvuru yapmak için yeterli olmuyor. Adayların ayrıca aşağıda yer alan ortak koşullara da haiz olması isteniyor. Bu ortak koşullar, ”İyi derecede İngilizce bilmek ve belgelemek, Erkek adaylar (Türk Vatandaşı) için askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl ertelemiş olmak. Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek,Detaylara hâkim olabilmek, analitik düşünme ve problem çözme yetkinliklerine sahip olmak,” olarak açıklandı. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlan için talep edilen koşulların sağlanması durumunda adaylar 26 Temmuz tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Başvurular elektronik olarak özgeçmişin kuruma iletilmesi yöntemi ile yapılacak. 

Yazılım Geliştime Danışmanı kadrosu için TIKLAYINIZ

Yazılım Test Danışmanı kadrosu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir