Personel Alımı

İŞKUR Üzerinden Ambulans Şoförü, İtfaiye Şoförü Alım İlanları Yayımlandı

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmaları yayımladıkları personel alım ilanları ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapacaklarını duyurdular. Söz konusu alım ilanlarını yayımlayan kurum ve firmalar, alım yapılacak şehirler ve adaylarda aranan genel başvuru koşullarını siz okuyucularımız için derledik. 

ŞOFÖR ALIM İLANLARI

İŞKUR İş İlanları sayfasında yer alan ilanlara göre, Sivas İli Güneykaya Belde Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile İtfaiye Aracı Şoförü alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre alımlara en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Yayımlanan diğer alım ilanında ise Ambulans Aracı Sürücüsü alımı yapılacak. Bu alımlar ise özel sağlık kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek olup alımlar iki farklı şehirde yapılacak. İstanbul ve Ankara’da yapılacak alımlar için ise öğrenim ve diğer koşullar alım yapacak kuruma göre değişiyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilanı yayımlayan kurum yada firma tarafından belirlenen başvuru koşullarını incelemeleri gerekiyor. Bu kapsamda adaylardan farklı özelliklere haiz olmaları isteniyor. 

Adaylardan talep edilen bu özellikleri Kamu İlanları olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz.

Türk vatandaşı olmak, Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, En az ilkokul mezunu olmak (bu koşul çoğu kurum ve firma tarafından farklı olarak belirlenir.), başvuru yapılacak firma tarafından belirlenen sürücü belgesine sahip olmak, askerliğini yapmış olmak veya tecilli olmak, firmalar tarafından belirtilen yaş aralığında bulunmak, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilmek, alım yapılacak ilde ikamet ediyor veya edebilecek olmak. Bu şartların yanı sıra firmalar adaylardan eğitim şartı, sürücü belgesi şartı veya çalışma sistemi ile alakalı özel şartlar isteyebilirler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşabilir ve başvurularını yapabilirler. 

Ambulans Şoförü alım ilanları için; https://goo.gl/EmBmXy

İtfaiye Aracı Şoförü alım ilanları için; https://goo.gl/9MFbYT

İŞKUR Personel alımlarından anında haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.