Personel Alımı

İŞKUR Üzerinden Kamuya En Az Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun bir ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda 10 adet en az lise mezunu güvenlik görevlisi alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak ve 31 Ocak’ta sona erecektir. 

İlana başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden e-Devlet şifreleri ile giriş yapabileceklerdir. Giriş yapıldıktan sonra özgeçmiş oluşturulacak ve söz konusu ilana online olarak başvuru yapılabilecektir. Bunun yanı şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği de belirtildi. 

GENEL ŞARTLAR

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibari ile Güvenlik Görevlisi kadroları için 29 yaşından gün almamış olmak.

Başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle Ortaöğretim (Lise ve dengi okul) mezunu olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

Güvenlik görevlisi kadroları için, kadınlarda en az 1.60 cm, erkeklerde en az 1.70 cm boyunda olmak.

Güvenlik görevlisi kadroları için, 5188 sayılı  Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı ibareli

Özel Güvenlik Sertifikasına ve Kimlik Kartına sahip olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adayların 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve

Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Kurumumuzca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.

Başvuru yapan adayların birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacak olup, birinci yerleşim yeri adresi ANKARA olan adaylar başvuru yapabilecektir.

İşe alınacak adayların deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan – sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında işveren tarafından sonlandırılabilecektir.

Adayların başvurdukları meslek kolu için görevini yapmaya engel olacak sağlık problemi bulunmamak ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

TESLİM EDİLECEK BELGELER

Başvurular kapsamında kura çekimi de yapılacaktır. Kura çekiminden önce Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen nihai listede yer alan adayların başvuru şartlarını taşıdığına dair istenilecek belgeler 10/02/2020 – 14/02/2020 tarihleri arasında Mustafa Kemal Mahallesi 2078. Sokak No:4 Çankaya / ANKARA adresinde bulunan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna elden teslim edilecektir. Teslim tarihi ile ilgili değişiklik yapılması durumunda Kurum internet sitesinde www.epdk.gov.tr duyurulacaktır.

e-Devle İle Giriş İçin TIKLAYIN.

İlanın Detayları İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir