Personel Alımı

İŞKUR Üzerinden Kamuya Lise Mezunu Personel Alınıyor ! Başvurularda Son Gün

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda lise mezunu beden işçisi alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak ve bugün sona erecektir.

BAŞVURULAR BUGÜN SONA ERİYOR

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını aşağıdaki link üzerinden e-Devlet şifreleri ile giriş yapmak ve özgeçmiş oluşturmak sureti ile online olarak gerçekleştireceklerdir. 

Ayrıca adayların bütün duyuruları ve sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer duyuruları) ESKİ Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden takip edebilecekleri belirtildi.

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda ise şu ifadelere yer verildi:

ESKİŞEHİR SU VE KANALİZASYON İDARESİ (E.S.K.İ.)

GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE ESKİ HÜKÜMLÜ GEÇİCİ İŞÇİ ALIMI (6 AYDAN AZ – 5 AY 29 GÜN)

Genel Müdürlüğümüz birimlerinde su ve kanalizasyon hizmetlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında çalıştırılmak üzere İŞ-KUR üzerinden Eski Hükümlü 7 (yedi) Geçici İşçi (Beden İşçisi) alınacaktır.

Eski Hükümlü Geçici İşçi alımına ilişkin ilan, İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları taşıyan adaylar, başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne/ hizmet merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Eski hükümlüler için; ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar; 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

Adaylar bütün duyuruları ve sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer duyuruları) Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğünün internet sayfası olan www.eskisehir-eski.gov.tr adresinden takip edeceklerdir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlanın Detayları İçin TIKLAYIN. 

Başvuru İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir