Personel Alımı

Jandarma Açıktan Devlet Memuru Alım İlanı Yayımladı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere açıktan devlet memuru alımı yapacağını duyurdu. Kurum tarafından yayımlanan memur alım ilanında tek bir memur alımı yapılacağı açıklanırken ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullar şunlar oldu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yayımlanan memur alımı için belirlenen başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. 

* Türk Vatandaşı olmak. 

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. 

* 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.

* Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

* 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 

* Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak. 

* Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak. 

* Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan memur alım ilanında yer alan başvuru koşullarına haiz olan adaylar 28 Aralık 13 Ocak tarihleri arasında başvuru yapabilirler. Başvurular kurumun internet sistemine e-Devlet şifresiye giriş yapıp elektronik olarak yapılacaktır. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.