Personel Alımı

Jandarma, Genelkurmay ve MSB 16 Bin 726 Sivil Memur ve Askeri Personel Alımı Yapıyorlar

Askeri kurumlar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza duyuruyoruz.

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza kısa süre önce yayımlanan ve başvuru süreci devam eden askeri personel alım ilanlarını derledik. Bu ilanlarda ayrıca sivil memur alımıda yapılıyor. 

Halen başvuru süreci devam eden askeri personel alımı ile askeri kurumlara kamu personeli alımı ilanlarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ASKERİ KURUMLARA SİVİL VE ASKERİ PERSONEL ALIMI

Devlet Personel Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan personel alımlarında toplam 16 bin 726 personel alımı için ilan bulunuyor. 

Bu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar ve kurumların kadro, kontenjan bilgileri şu şekilde,

MSB 13 BİN SÖZLEŞMELİ ER ALIM İLANI (KPSS’SİZ)

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde 2019 yılı sözleşmeli er alım ilanı yayımlandı. Söz konusu bu alım ilanında Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. En az ilkokul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanında sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek. 

GENELKURMAY 51 SİVİL MEMUR ALIM İLANI (KPSS PUANI İLE)

Genelkurmay Başkanlığı merkez (Ankara) teşkilatında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. MSB ersonel Temin Daire Başkanlığı aracılığıyla duyurulan personel alım ilanına başvurular KPSS ve YDS puan şartı ile yapılacak. Uzman kadrolarına yapılacak olan personel alımları çeşitli branşlardan olacak. İlana başvuru için ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. 

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 3 BİN 375 ASTSUBAY ALIM İLANI (KPSS’Lİ/KPSS’SİZ)

Devlet Personel Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanı ile 3 bin 375 personel alımı yapacağını açıkladı. Farklı branşlarda gerçekleştirilecek olan alımlarda muvazzaf/astsubay alımı yapılacak. Kadın ve Erkek adayların başvuruda bulunabileceği askeri personel alım ilanında istihkam, bakım ve muhabere bölümlerinden alımlar olacak. İlanda yer alan bazı branşlara KPSS puanı ile başvuru yapılacak bazı branşlara KPSS şartsız başvuru yapılabilecek. 

SAHİL GÜVENLİK KADIN ERKEK 300 ASTSUBAY ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanlarında toplam 300 sözleşmeli muvazzaf astsubay alımı yapılacağı açıklandı. 10 farklı braşta gerçekleştirilecek olan muvazzaf astsubay alımlarında hem KPSS’li hemde KPSS’siz başvuru yapılabilecek branşlar bulunuyor. 

ASKERİ KURUMLARA PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Askeri kurumlar tarafından yayımlanan askeri personel alımı ile sivil memur alımı için adayların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar tüm adayların sağlamaları gereken genel koşullar ile alımlarda belirleyici olan özel koşullardan oluşuyor. 

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza bu koşulları aşağıda aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Astsubaylık için belirlenen ilgili öğrenim şartını sağlamalı. Bunun yanında adaylar; Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Yukarıda yer alan Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylar ilan metinlerine aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirler. 

Genelkurmay Başkanlığı 51 sivil memur alım için TIKLAYINIZ

MSB KKK 13 bin askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Kadın/Erkek 300 askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Jandarma Genel Komutanlığı 3375 askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Askeri Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir