Personel Alımı

Jandarma JSGA 50 KPSS Puan İle Sivil Memur Alınıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı sivil memur alım ilanına başvuru süreci 13 Ocak tarihi itibariyle sona erecek. 

İlanda yer alan sivil memur alım ilanına dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

JSGA SİVİL MEMUR ALIMI

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı tarafından yayımlanan sivil memur alım ilanı Aralık ayı sonu itibariyle başlamıştı. İlana son başvuru tarihi ise 13 Ocak. En az 50 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabileceği alım ilanında tek bir kadrodan bir personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Alımlar düz memur kadrosuna yapılacak. Bu kadro için belirlenen başvuru koşulları ise şöyle,

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan başvuru kılavunda yer alan koşullar;

KPSS Şartı; 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve internette yayımlanan başvuru kılavuzunda unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.

Yaş Şartı; Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak. *

Genel Şartlar; 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak. * Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.Türk Vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adayların başvurularını 13 Ocak tarihine kadar yapmaları gerekiyor. Başvurular kurumun web sayfası üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilecek. Adayların başvuru sürecine dair tüm detayları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığı adresi üzerinden öğrenebilirler.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir