Personel Alımı

Jandarma Komutanlığı Korucu Alım İlan İlanı Yayımlandı

2019 yılı Jandarma İlçe Komutanlığı bünyesine Korucu alımı için ilan yayımlandı. 

Yayımlanan Güvenlik Korucusu alım ilanında yer alan kadro kontenjan bilgileri ile kimlerin bu ilan için başvuruda bulunabileceği detayları.

KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

2019 Korucu alımları için ilan Malatya ili Doğanyol Kaymakamlığı tarafından yayımlandı. Kaymakamlığın web sayfası üzerinden adaylara duyurulan Korucu alım ilanında toplam 4 personel alımı olacağı bilgisi verildi.

İlçede bulunan 4 mahalle bünyesinde görevlendirileceği açıklanan Korucu’ların mahallelere göre kadro dağılımları şu şekilde oldu. Damlı: Bir (1) Kişi, Gevheruşağı: Bir (1) Kişi), Gökçe: Bir (1) Kişi), Gümüşsu: Bir (1) Kişi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Kaymakamlık yayımlanan Korucu alım ilanına başvuru için gerekli şartları da sağlandı. İlana başvurular için KPSS şartının aranmadığı bilgisi verilirken en düşük öğrenim düzeyi okur yazar seviyesinde olmak olarak açıklandı. 

İşte Doğanyol Kaymakamlığı tarafından duyurulan Korucu alım ilanı başvuru detayları

İlan için adayların genel başvuru koşulları arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Askerliği Yapmış olmak, Kamu haklarından mahkum bulunmamak, Sağlık yönünden görevine engel olabilecek bir hastalığının bulunmaması . Siyasi partiye üye olmamak koşulların her aday tarafından sağlanması gerektiği bildirildi. 

Bu koşulların yanında adaylardan özel koşullarda talep edildi. Bu özel koşullar arasında ilk yaş şartı oldu. Kurum ilan için 30 Yaşından büyük olmamak eğer yeteri kadar müracaat olmazsa (40 Yaşını aşmamış olmak)  şartının sağlanmasını istedi.

Diğer Koşullar: Okur yazar olmak . Kamu haklarından mahkum bulunmamak . Herhangi bir terör suçundan ceza almış olmamak . Görevlendirileceği mahallede ikamet ediyor olmak . . Mahalle muhtarı ve ihtiyar heyeti harici seçimle gelen bir görevde bulunmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ilgili kaymakamlığa ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte yapabilecekler.

Başvuru Evrakları: Dilekçe ile başvuru, Nüfüs cüzdan fotokopisi, Vukuatlı nüfus kayıt örneği, Okur yazar olduğuna dair belge, Askerlik terhis belgesi, Sağlık sorunu olmadığına dair sağlık kurulu raporu (Tam Teşekküllü Sağlık Kurulu Raporu), 6 Adet vesikalık fotoğraf, Adli sicil belgesi, Mahallede oturduğuna dair ikamet belgesi.

İlana Ulaşmak için: Malatya ili Doğanyol Kaymakamlığı’nın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir