Personel Alımı

Jandarma KPSS’siz Sözleşmeli Memur TSK 60 KPSS ile Personel Alımı Yapıyor

Askeri kurumlar yayımladıkları ilanlar ile sözlemeli kamu personeli ile sözleşmeli sivil memur alımları yapıyorlar. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanlarına başvurular ise devam ediyor. Kamu İlanları olarak bizlerde bu personel alımlarını siz okuyucularımıza detayları aktarıyoruz. 

İşte başvuru süreci devam eden memur personel alım ilanları. 

JANDARMA KPSS’SİZ SİVİL MEMUR ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı bir duyuru ile kadrosunda personel eksiği olduğunu duyurdu. Bu kapsamda sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran Jandarma Genel Komutanlığı alımların KPSS şartsız olacağını duyurdu. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını sözleşmeli bilişim personeli kadrolarına yapacaklar. 

Jandama Genel Komutanlığı Bilgi İşlem Birimlerine yapılacak olan sözleşmeli bilişim personeli alımları, öğrenim ve mesleki özelliklere göre yapılacak. Bu kapsamda adayların ilan edilen sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamaları gerekiyor. 

İlan başvuru işlemleri elektronik olarak yapılacak olup adaylar başvurularını kurumun https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden yapacaklar. 

TSK 60 KPSS İLE SUBAY ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine subay alımı yapılacağı duyuruldu. KPSS puan sıralaması esaısna göre yapılacak olan Muvazzaf Subay alım ilanlarına dair başvuru koşulları şu şekilde;

TSK Muvazzaf Subay alım ilanına başvuru yapacak adayların lisans veya lisansüstü mezunu olması gerekiyor. Yaş şartı da öğrenim durumuna göre değişiyor. Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak şartı talep edilirken Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için bu şart 32. Uzmanlık eğitimin tamamlamış tabipler için ise yaş sınırı 35. İlana başvuruda bulunacak adayların KPSS puanlarının 60 olması gerekiyor. Ancak bazı bölümlerde KPSS şartı aranmıyor. Bunun yanında adayların YDS’den 60 puana sahip olmaları gerekiyor. 

Başvuru işlemleri Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden yapılacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden detayları öğrenebilirler.

Jandarma sivil memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB TSK subav alım ilanı için TIKLAYINIZ

Asker ve Diğer Kamu İlanlarından anında Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar ile incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir