Personel Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Sivil Devlet Memuru Alımı Yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi sivil devlet memuru alımı için bir ilan yayımladı. 

Kurum tarafından yayımlanan memur alım ilanına göre alımlar; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 33 memur ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere ise 4 memur alımı gerçekleştirilecek. 

İlana başvuruda bulunacak adayların tercih edebileceği kadro bilgileri ile başvuru şartlarını sizlere aktarıyoruz. İşte ilana ilişkin bilinmesi gerekenler. 

KADRO BİLGİLERİ

Uzman: Hukuk Lisans Programından Mezun Olmak, KPSS başvuru şartı 60 puan.

Uzman: İşletme, İşletme-Ekonomi, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe Ve Denetim, Muhasebe Ve Finans Yönetimi, Muhasebe Ve Finansman, İşletmecilik, İktisat, Maliye- Muhasebe Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak. KPSS puan şartı en az 60.

Mütercim (Arapça): Lisans Programından Mezun Olmak. KPSS ve YDS puan şartı 60.

Avukat: Hukuk Lisans Programından Mezun olmak, KPSS şartı 60.

Kimyager: Kimya lisans programından mezun olmak, KPSS şartı 60.

Memur: Herhangi Bir Lisans Programından mezun olmak KPSS şartı 50,

Bayan Kuaförü: ilgili bölümlerden mezun olmak lise dengi. KPSS şartı 50.

Mobilya Teknisyeni: ilgili bölümlerden mezun olmak KPSS şartı 50, 

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan devlet memuru alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için kurum tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan başvuru koşulları. 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. KPSS Şartını sağlamak, Müracaat tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak. 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde çalışıyor olmamak. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 26 Aralık tarihine kadar yapabilecekler. İlana başvurular internet üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilecek. İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuruları www.jandarma.gov.tr internet adresinden ‘Personel /Öğrenci Alım Başvuruları ve Sonuçları” kısmından yapacaklar. 

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.