Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Personel Alımı

Kadrolu Devlet Memuru Alım İlanı Yayımlayan Devlet Kurumları

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kadrolu statüde memur alımı yapacağını duyuran bazı kurumlar bulunuyor. Bu kurumların bazıları alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapacaklarını ilan ederken bazı kurumlar KPSS şartı aramıyor. 

KPSS puan esasına göre yada KPSS şartsız yayımlanan personel alım ilanlarına göre, kadrolu devlet memuru alımı için ilan yayımlayan devlet kurumları listesi ve başvuru süreçlerine dair bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden kamu kurumları; Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve TÜBİTAK.

Alım yapılacak kadrolar; Kadrolu memur alım ilanlarının büyük bir bölümü uzman ve uzman yardımcısı kadrolarından oluşuyor. Çeşitli branşlarda yapılan bu alımlara üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabiliyorlar. Ancak bölüm şartı bulunuyor. İlanlarda ayrıca en az 70 genellikle 80 KPSS şartıda mevcut.

BAŞVURU KOŞULLARI

Kurumların kadrolu memur alımları için belirledikleri başvuru koşulları genel hatlarıyla şöyle; 

Kadrolu memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor.

Özel koşullar 

Kadrolu memur alımlarında adaylardan talep edilen özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. YDS şartını sağlamak. 

İlanlara Dair Detaylar

Söz konusu alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Genelkurmay Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

DPB İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir