Personel Alımı

Kadrolu Devlet Memuru Alımı Yapan Kamu Kurumları

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza farklı kamu kurumlarının yayımladıkları tüm memur ve işçi alım ilanlarını aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımladıkları ilanlar kadrolu memur alımı yapacağını ilan eden kurumları derledik. 

KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

DPB üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları arasında Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Türkiye Elektrik Dağıtım Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı bulunuyor. 

Bu ilanlara ilişkin detaylar ise şu şekilde,

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında 15 uzman yardımcı alımı yapacağını ilan etti. En az lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanına en az 80 KPSS puanına sahip adaylar başvuruda bulunabiliyorlar. 

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu ilana başvuruda bulunmak için adayların en az 75 KPSS puanına sahip olması gerekiyor. İlana başvurular için hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birinden mezun olmak gerekiyor. 

Dışişleri Bakanlığı ise yayımladığı personel alım ilanında 5 Hukuk müşaviri alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu alım ilanına ise KPSS’den en az 80 almış adayların başvuruları kabul edilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak için adayların tamamının sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan bu genel başvuru koşullarına ek olarak adayların asıl belirleyici olan özel şartlara da haiz olması isteniyor. 

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Bu şartın dışında adayların ayrıca sağlık şartını da sağlamaları isteniyor. Buna göre adayların 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.” şartına haiz olmaları gerekiyor. Son olarak ise adayların Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmaması gerekiyor. Özel şartlar arasında Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı, YDS puan şartı, yaş şartı, askerlik, deneyim belge ve sertifika gibi koşullar bulunuyor.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanları için yayımlanan ilan metinlerini görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirler.

TEDAŞ Personel alım ilanı

Kamu Gözetimi Kurumu personel alım ilanı

Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Alım İlanı Yayımladı

Kadrolu Memur alım İlanlarından Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir