Personel Alımı

Kadrolu Memur Alım İlanı: KPSS Puanı Sıralamasıyla 40 Daimi Personel Alınacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kendisine ait kurumsal internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımladı. 

İki farklı ilanı adaylara duyuran TCMB, bu ilanlar ile kadrosunda eksik bulunan pozisyonlara sınav usulü ile alım olacağını bildirdi. 

Peki Merkez Bankası hangi kadrolarda personel alımları yapacak? Başvurular hangi tarihlerde yapılacak? İlanlarda belirtilen başvuru koşulları neler? Tüm detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

TCMB KADROLU MEMUR ALIM İLANI

Merkez Bankası tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında toplam 40 kadrolu memur alımı yapılacağı ilan edildi. 

Banka tarafından yayımlanan ilk ilanda kurum bünyesine 25 personel alımı yapılacağı duyurulurken  ikinci personel alım ilanında alımlarda 15 personel istihdam edileceği açıklandı. 

1. Personel Alım İlanı: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine 25 Bilgisayar Mühendisi alınacak.

2. Personel Alım İlanı: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine 15 Araştırmacı alınacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanlarında ortak olan koşullarda bulunuyor her kadro için ayrı olan koşullarda. İşte o genel ve özel koşullar;

KPSS Şartı: Her iki ilan için KPSS şartı ortak. TCMB bu iki kadro için adayların KPSS’den en az 80 puan almış olmalarını talep ediyor. 

YDS Şartı: Bu koşulda her iki personel alım duyurusu için ortak.  Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı almış olmak. 

Yaş Şartı: Bilgisayar mühendisi kadrosu için 01.01.1987 ve daha sonra, Araştımacı kadrosu için 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak şartı bulunuyor. 

Öğrenim Şartı:

Bilgisar Mühendisi kadrosu için:  Bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Araştırmacı kadrosu için: En az dört yıllık eğitim veren iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar ile iktisat, finans, finansal matematik bölümlerinden mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kadrolu 40 memur alımı için başvuru yapacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Evrak teslimi suretiyle yapılacak olan alımlara başvurular Ağustos sonu itibariyle başlayacak. 

25 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

15 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir