Personel Alımı

Kadroya Alınan Taşeron İşçilere Yüzde 37 Zam Müjdesi

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilere verilecek zam oranı gündemde ki yerini koruyor. Bu çerçevede ise Çorum Belediyesi’nden taşeron işçilere müjdeli bir haber geldi. İşte seçimden hemen önceki dönemde gelen ve Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile güvence altına alınan o karar ve detayları

TAŞERON İŞÇİLERE YÜZDE 37 ZAM

Çorum belediyesinde çalışan 1311 taşeron işçi için belediye başkanlığı ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında ilk kez TİS imzalandı. Yapılan anlaşma ve imzalanan sözleşmeye göre belediye bünyesinde görevli 1311 taşeron işçiye yüzde 37 oranında zam yapılacağı bildirildi. İmzalanan sözleşme kaspamında ayrıca taşeron işçilere bazı haklarda sağlandı. Bu toplu iş sözleşmesi ile en düşük işçi yevmiyesinin 88 liradan 99 liraya yükseldi. 

Çorum Belediyesi tarafından imzalanan sözleşme kapsamında Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda hem zam miktarını hemde sosyal haklar konusunda açıklamalarda bulunan Gül şu ifadeleri kullandı.

“Bu sözleşmeyle evli personelimiz aile yardımı almaya başlayacak. İkramiyede yüzde 420 oranında artış yaptık. Çocuk yardımlarında yüzde 174, yemek ve yakacak yardımlarını yüzde 40, dini bayramlarda yaptığımız yardımda yüzde 87, öğrenim yardımlarında yüzde 91 artış sağladık. Daha önce sözleşmede olmayan mama, bez ve sünnet yardımı gibi kalemleri de ekledik.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir