Personel Alımı

Kamu Gözetimi Kurumu Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nun personel alım ilanı yayımlandı. Sınav usulü yapılacağı açıklanan personel alımlarına ilişkin tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yayımlanan ilan detayları

KADRO BİLGİLERİ

Resmi Gazete’de yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacağı bilgisi verildi. 

Bağımsız Denetçi pozisyonuna yapılacak alımlar için adayların üniversite mezunu olmaları isteniyor. Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren belirli bölümlerinden mezun olan öğrencilerin başvuru yapabileceği personel alım ilanında yer alan diğer koşullar şunlar;

BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesinde görevlendirmek üzere yayımlanan personel alım ilanında alımların aşağıda yer üniversite bölümlerinden mezun adaylar arasından olacağı bildirildi.

”Sınava; hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.”

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Bağımsız Denetçi kadrosu için düzenlenecek sınava başvurular 23 Eylül 2019 tarihinde başlayıp 04 Ekim 2019 tarihinde sona erecek. O tarihe kadar başvurularını “ http://www.kgk.gov.tr” adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir