Personel Alımı

Kamuda Çalışmak İsteyen Adaylar! Tüm Kadrolu ve Sözleşmeli Memur Alım İlanları

Kamu İlanları ailesi olarak siz okuyucularımıza devlet kurumlarının yayımladığı her ilanı ulaştırmak için gayret gösteriyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımız için Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden kadrolu memur ve sözleşmeli personel alımları için yayımlayanan tüm alım ilanlarını derledik. 

Bu alım ilanlarında öğrenim şartı olarak Lise, Önlisans ve Lisans mezunu adaylar için ilanlar bulunuyor. Bu alım ilanlarında ayrıca KPSS şartı ile ilgili olarak KPSS şartsız da olmak üzere, 50, 55, 60 ve 80 KPSS puan şartıyla alımlar yer alıyor. İşte o ilanlarına dair detaylar,

KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

DPB üzerinden yayımlanan ilanlara göre 4 kurum kadrolu memur alımı yapıyor. Kadro ve alım yapacak kurum detayları şöyle, Dışişleri Bakanlığı 5 Hukuk Müşaviri alımı yapacağını duyurmuştu. Bunun Yanında Genelkurmay Başkanlığı yayımladığı ilanında 10 silahlı kuvvetler uzman yardımcısı alımı için ilan yayımlanmıştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da kadrolu memur alımlarını Uzman Yardımcısı kadrosuna yapacağını ilan etmişti.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Sözleşmeli Personel alımı için ilan yayımlayan kurumlar arasında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yer alıyor.

Bu kurumlar ise Ebe, hemşire, diyetisten, sağlık teknikerleri, sağlık personelleri, uzman kadroları, uzman yardımcısı, bilişim personeli, proje asistanı ve proje mühendisi gibi kadrolardan personel alımları yapıyor. 

MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan tüm genel başvuru koşulları ile adaylardan talep edilen özel koşullar genel hatlarıyla şu maddelerden oluşuyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Kadrolar için belirlenen öğrenim seviyesinden mezun olmak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Deneyim ve Yaş şartı gibi şartları sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak. İlgili KPSS puan türünden asgari KPSS puan şartını sağlamak. 

İLAN DETAYLARI

Söz konusu ilanları ayrıntılı incelemek için;

2019 Şubat Ayı Kadrolu Memur Alım İlanları için TIKLAYINIZ

2019 Şubat Ayı Sözleşmeli Personel İlanları için TIKLAYINIZ

Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir