Personel Alımı

Kamuya 14 Bin 347 KPSS’li/KPSS’siz Daimi, Sözleşmeli ve Askeri Personel Alınıyor

Devlet kurumları; Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kendilerine ait web sayfalarından yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Kamu ilanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza bu alımları derledik. 

İşte DPB, İŞKUR veya kurumların kendi sitelerinde yer alan kamu personeli alımı ilanları ve detayları.

KADROLU MEMUR ALIMI YAPAN KURUMLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfasından yayımlanan ilanlara göre 3 kurum kadrolu memur alımı yapıyor. Bu kurumlar ve alım yapacakları kadrolar şöyle, 

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TEDAŞ) Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Dışişleri Bakanlığı ise yayımladığı personel alım ilanında 5 Hukuk müşaviri alımı yapacağını ilan ederken Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu da 15 uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet kurumları tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarında 1321 sözleşmeli personel alımı için ilan bulunuyor. Bu alımlarda yer alan kadro ve kurum bilgilerini aşağıda aktarıyoruz. 

Öncelikle sözleşmeli personel alımı için KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS şartsız alım ilanları bulunuyor. Ayrıca ilanlarda lise, önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olmuş adayların ilanları bulunuyor. 

MEB yayımladığı ilanında KPSS şartsız sözleşmeli bilişim personeli, Mersin Üniversitesi KPSS’ye girmiş olmak şartıyla sözleşmeli sağlık personeli, Maliye Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ise uzman ve uzman yardımcısı alımı yapacaklar. 

Bu ilanların dışında en fazla alım ise 1200 sözleşmeli personel alım ilanıyla İçişleri Bakanlığı’na ait. 

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 13 bin askeri personel alımı (sözleşmeli er alımı) yapacağını duyurdu.  En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezun adayların başvuru yapabileceği ilanda;

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak ve Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak şartını sağlayan adaylar başvuru yapabilecekler. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu kadrolu memur, askeri personel alımı ve sözleşmeli personel alım ilanalrına dair detayları haberimizin altında ki bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Kadrolu Memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamu Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir