Personel Alımı

Kamuya 15 Bin 81 KPSS Şartsız Kamu İşçisi, En Az 50 KPSS İle Memur Alınıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanların tamamını aktarıyoruz. Bu haberimizde ise siz okuycularımıza başvuru süreci devam eden 15 bin 81 personel alım ilanını derledik. 

Söz konusu bu alım ilanları arasında kadrolu devlet memuru, sözleşmeli personel alımı ve kamu işçisi alım ilanları bulunuyor. 

Bu kapsamda siz okuyucularımıza alım yapacak kamu kurumları, alım yapılacak kadrolar, ilanlara dair detaylar ve ilanlara başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları paylaşıyoruz. 

15 BİN 81 PERSONEL ALIM İLANI

Kamu kurumları tarafından İŞKUR  ve DPB’de yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan kadro bilgileri ve detayları şu şekilde,

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel, İçişleri Bakanlığı 1200 personel, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı 80 personel, Manisa Celal Bayar Üniversitesi 55 personel, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı 7 personel, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 54 personel, Mersin Üniversitesi 67, Malatya Üniversitesi 38 sözleşmeli personel ve Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 1 sözleşmeli personel alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığı 165 personel alımı. 

Kamu İşçisi alım ilanları

Kamu İşçisi alımı için ilan yayımlayan kurumların kadro kontenjan detayları ise şöyle;

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 sürekli işçi alımı, Türkiye Taşkömürü Kurumu 1000 işçi alımı ve Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 16 işçi alımı. Bu kadroların yanında ayrıca Nisan ayında başvuru süreci açılacak olan TCDD 356 personel alım ilanı da bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında kimler çalışabilir?

Devlet kurumları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak tüm adayların Devlet Memurları Kanununda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Bu başvuru koşullarının yanı sıra adayların kadrolara göre kurumlar tarafından belirlenen özel şartlara da haiz olmak zorunlar. 

Bu koşulları genel başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSS KPSSP94 puanı şartını sağlamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden her ilanı ayrı ayrı inceleyebilirler. 

MSB 165 Memur İlanı: KPSS Girmiş Olmak Yeterli: 165 VHKİ, Hademe, Hizmetli ve Memur Alımı için TIKLAYINIZ

DOP 16 Kamu İşçisi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

TCDD 356 Kamu İşçisi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

TTK 1000 Kamu İşçisi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

Spor Bakanlığı 3 bin 243 İşçi Alım İlanı detayları için TIKLAYINIZ

DİB, İçişleri Bakanlığı, Aile Bakanlığı memur alım ilanları için TIKLAYINIZ

Personel Alım İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak için bizleri takip edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.