Personel Alımı

Kamuya 60, 65 ve 70 KPSS Puanıyla 84 Devlet Memur Alımı İçin İlan Yayımlandı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Resmi Gazete aracılığıyla yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını duyurdu. 

Sözleşmeli Kamu Personeli statüsünde personel alımı yapacağını duyuran kurum kadroya göre KPSS puan şartıyla istihdam sağlayacak. Üniversitesi tarafından ilan edilen personel alımlarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle buluşturuyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre ilan edilen sözleşmeli personel alımların KPSS B grubu puan sıralamasına göre yapılacak.

Çeşitli meslek gruplarında toplam 84 personel istihdamı sağlayacak olan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi alımların Büro Memuru ve Destek Memuru ile Diğer Teknik Hizmet Personeli, Mimar, Mühendis, Teknisyen, Programcı, Sistem Programcısı kadrolarından olacağını bildirdi. 

Üniversitenin ihtiyaç duyduğu bu alımlar, çeşitli meslek gruplarından olacak. Bu meslek gruplarını kadro kadro aktarıyoruz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Sözleşmeli Kamu Personeli alımları için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ilk koşul KPSS puan şartı. 

Alım yapılacak kadroya göre belirlenen bu şart kapsamında adayların en az 60 KPSS puanına sahip olmaları gerekirken bazı kadrolar için bu şart 65 KPSS puan şartı bazı kadrolar için ise 70 KPSS puan şartı olarak belirlendi. 

Alımlar için diğer en önemli koşul ise öğrenim şartı. Yukarıda yer alan tabloda talep edilen tüm öğrenim şartları sağlanmalı. Bunun yanında adayların ilan metninde yer alan tüm kadrolar için ortak olan genel koşulları da sağlamak zorundalar. 

Ortak Koşullar

Başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir. Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuruda bulunacak ilanın yayımlanmasından sonra (10 Eylül) 15 gün içerisinde başvurularını yapacaklar. Başvurular ilan metninde yer alan başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi suretiye yapılacak. İlanda başvuru adresi Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı olarak açıklandı. 

İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir