Personel Alımı

Kamuya KPSS Puanıyla ya da KPSS’siz Noter Katibi, Büro ve Koruma Memuru Alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı ve kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarını her daim siz okuyucularımızla buluşturuyoruz. 

Bu ilan haberimizde de 3 farklı kamu kurumu tarafından ilan edilen Memur Alım İlanlarını sizlere aktarıyoruz. 

Derlediğimiz haberimizde kamu kurumları KPSS şartı olmadan Koruma Memuru ve Noter Katibi alımı yapacaklarını açıklarken KPSS puan sıralaması esasına göre ise Sözleşmeli Büro Memuru alımı yapacaklarını duyurdular. 

HANGİ KURUM HANGİ KADRODA PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Öncelikle bu memur alım ilanlarının ikisi DPB’de yayımlanırken bir tanesi İŞKUR’da duyuruldu. 

HSK’ya KPSS puanıyla sözleşmeli büro memuru alım ilanı ve TÜBİTAK Koruma Memuru alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlandı. Konya 8. Noteri tarafından ilan edilen alım ise İŞKUR’da adaylara duyuruldu. 

Kadro Kontenjan Bilgileri

HSK, TÜBİTAK ve Konya 8. Noteri tarafından yayımlanan ilanlara ilişkin kadro kontenjan detayları.

HSK 25 MEMUR ALIM İLANI

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yayımladığı personel alım ilanında zabıt katibi alanında görevlendirmek üzere 25 sözleşmeli büro memuru alımı yapacağını duyurdu. İlana lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. İlanda 75 KPSS şartı, 35 yaş şartı bulunuyor. 

HSK personel alım ilanında alımların uygulamalı sınav esasına göre yapılacağını da bildirdi. Adaylar klavye sınavına katılacaklar ve belirtilen zaman aralığında istenilen sayıda doğru kelime yazacaklar. 

TÜBİTAK KORUMA MEMURU ALIM İLANI

TÜBİTAK, DPB araclığıyla yayımladığı personel alım ilanında alımların Koruma Memuru ve Şoför kadrolarına olacağını duyurdu. İlana göre alımlarda 4 Koruma Memuru, 1 Şoför istihdam edilecek. Koruma memuru alımı için ise bazı koşullar bulunuyor.

Özel Güvenlik ve Koruma Güvenlik Savunma ve Güvenlik Mülkiyet Koruma ve Güvenlik önlisans mezunu olmak. Tercihen 1 yıl Özel Güvenlik olarak çalışmış olmak (Belgelendirmesi istenecektir), Kamera sistemleri izleme/kullanma konusunda tecrübeli olmak.

NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan Noter Katibi alım ilanı için KPSS şartı bulunmuyor. Konya 8. Noterliği tarafından yayımlanan Noter Katibi alım ilanına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Bu koşullara ek genel başvuru koşullarının yanı sıra özel koşullar bulunuyor. Bu koşullar: Adayların en az lise mezunu olması, İyi derecede F klavye kullanabilmeleri ve adayların 28 yaşından küçük olmaları ve erkek adaylar için askerliklerini tamamış olmaları isteniyor.

Büro Memuru personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Koruma Memuru personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Noter Katibi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir