Personel Alımı

Kamuya KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı İçin DPB’de İlan Yayımlandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) personel alımı için ilan yayımladı. 

Kurumun kendisine ait kurumsal internet sayfası üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanı iki farklı kadro için yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre bu alımlar, Araştırma Personeli ve Mühendis kadrolarına yapılacak. 

Bu kadrolar için yayımlanan personel alım ilanlarında bu iki kadroya toplam 21 personel alımı yapacağını ilan eden kurum kontenjan detayları şu şekilde. Ar-Ge Personeli, Araştırma Personeli kadrolarına 20 personel alımı yapılacak. Mühendis kadrosuna 1 personel alımı yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanında yer alan detaylara göre alımlara başvuru yapacak adaylar için yayımlanan başvuru şartları şu şekilde,

ARAŞTIRMA PERSONELİ ALIM İLANI

Araştırma personeli alımı için yayımlanan personel alım ilanları için adayların sağlamaları gereken koşullar.

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış olmak. Alanında en az 2 (iki) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak., Görevini devammlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

İlana Başvurular Önlisans Düzeyinden: Yükseköğretim Kurumlarının iki yıllık ön lisans eğitimi veren; Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Metalürji, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Makine Resim ve Konstrüksiyon veya Makine bölümlerinden birini bitirmiş olmak. 

MÜHENDİS PERSONELİ ALIM İLANI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları: Adayların genel başvuru şartlarını sağlaması gerekiyor. Bu şartları sağlayan adayların üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları isteniyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) yayımladığı personel alım ilanında ilanlara başvuru yapacak adayların başvurularını TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştireceklerini duyurdu. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir