Personel Alımı

Kamuya KPSS Şartsız Koruma Memuru Alımı İçin İlan Yayımlandı

Kamu kurumları yeni hafta başında yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapacaklarını ilan ettiler. 

Personel alımı için ilan yayımlayan kurumlardan bir tanesi de Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (TÜBİTAK) oldu. TÜBİTAK belirli şartlar altında personel alımı yapacağını adaylara duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadro ve başvuru detayları tüm detaylarıyla şöyle.

TÜBİTAK KORUMA MEMURU ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLADI

TÜBİTAK tarafından Resmi Gazete aracılığıyla ilan edilen personel alım ilanında alımların Başkanlık İdari Hizmetler Daire Başkanlığı Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü bünyesine yapılacağı bildirildi. Söz konusu alım ilanı ile kurum Koruma Memuru kadrosuna 5 personel istihdamı yapacağını ilan etti.

İlan için başvuru yapacak adaylardan KPSS puan şartı talep edilmezken adayların en az önlisans mezunu olması gerektiği bildirildi. İlana başvuru yapmak isteyecek adayların sağlamaları gereken diğer başvuru koşulları ise şu şekilde,

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (TÜBİTAK) ilan ettiği açık kadro için adayların sağlamaları gereken tüm koşulları ilan metninde madde madde duyurdu. Bu çerçevede adaylar aşağıda yer alan şartları sağlıyorsa ilan için başvuruda bulunabilecekler. 

İşte O Koşullar

Kurum adayların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmalarını istiyor. Bunun yanında adayların kamu haklarından mahrum olmamaları gerekiyor Bu koşullara ek olarak sağlanması gereken diğer şartlar ise şu şekilde;

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Belgesine Sahibi olmak. Vardiyalı çalışma ve gece çalışması yapmaya engel bir durumu olmamak. İşe alınacak Özel Güvenlik Görevlisinin Ankara ilinde ikamet etmesi istenecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan için belirtilen şartları sağlayan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Kurum ilan için son başvuru tarihini 26 Temmuz olarak duyurdu.

Bu tarihe kadar başvuruda bulunacak adaylar için yapılan açıklamada, ”: Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmakta olup, iş başvuruları da bu sayfa (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir” ,ifadeleri kullanıldı. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir