Personel Alımı

Kamuya KPSS’siz yada 50 KPSS İle 12 Bin 532 Devlet Memuru ve Kamu İşçisi Alınıyor

Kamu İlanları olarak kamu kurumlarının Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kendilerine ait internet sayfaları üzerinden yayımladıkları personel alımlarını sizlerle anlık olarak paylaşıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza yayımlanan bu ilanları derledik. 

KPSS Şartı olmadan memur alımı yapacağını ilan eden devlet kurumlarının alım ilanları, İŞKUR üzerinden yayımladığı ilanlar ile kamu işçisi alımı yapacağını açıklayan kurumlar, en az 50 KPSS ile başvuru yapabileceğiniz kamu personeli alım ilanlarının tamamnı sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte kamu kurumları tarafından yayımlanan ve halen başvuru süreci devan eden ilanlar. 

KAMUYA MEMUR ALIMI YAPILIYOR

Kamu kurumlarının DPB, İŞKUR ve diğer alanlarda yayımladıkları alım ilanlarında yer alan ayrıntılar şu şekilde,

Kadro Detayları

İŞKUR üzerinden yayımlanan ve günlük olarak değişen Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanları. Binlerce personel alımının yapıldığı bu ilanda Ankara için yayımlanan 2 bin 500 kişilik alım ilanı bulunuyor. Şuan kamuya en büyük alım ise 9 bin 500 personel alım ilanı ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nda. Bunun yanında ayrıca Kadrolu memur alım ilanları, belediyeler tarafından Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımlanan memur ve işçi alımları. 

Yine öğretmenevi, orduevi, il özel idaresi, belediye başkanlıkları gibi kurumların yayımladıkları 60 KPSS ile memur KPSS şartsız işçi alım ilanları yer alıyor. 

İŞKUR üzerinden adaylara duyurulan diğer bir ilan ise KPSS şartsız yayılanan belediye personeli alım ilanları bu alım ilanları da gün aşırı değişiyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumları bünyesine yapılacak olan bu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Bu koşullar her aday için geçerli olan ve tüm memur alım ilanlarında aranılan Devlet Memurları Kanunu’nda da bulunan genel şartlar ile ilanı yayımlayanan kurumun belirlediği özel şartlar. 

Bu özel şartlar ise alım yapılacak kadronun durumuna göre belirlenen öğrenim seviyesi, KPSS puan şartı, kadroya göre talep edilen yaş şartı, yine kadro gerekliliğine göre deneyim sertifika şartından oluşuyor. 

Genel Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak.

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR

Söz konusu personel alım ilanlarına ulaşmak isteyen okuyucularımız için ilanları tek tek yazdık. Aşağıda ki bağlantılardan bu detayları görüntüleyebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Naklen 400 İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı Yayımladı

Sağlık Bakanlığı’ndan İç Kontrol Uzmanı Danışmanı Duyurusu

İnebolu Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Nusaybin Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Mardin Derik Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ 

Çanakkale Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Lüleburgaz Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Genelkurmay Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 9 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

TCDD Engelli ve Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı

Günün KPSS’siz ve 60 KPSS Şartıyla Memur ve İşçi Alım İlanları Yayımlandı

Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir