Personel Alımı

Kamuya Lise ve Üniversite Mezunu 106 Kadrolu Memur ve Daimi Kamu İşçisi Alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşları kendilerine ait internet siteleri ve çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapıyorlar. 

Bu alımların bir bölümü sözleşmeli personel kadroları için ilan edilirken bir bölümü de kadrolu memur ve daimi işçi pozisyonları için yayımlanıyor. Bu çerçevede Kamuilanlari.com olarak sizlere bu haberimizde kadrolu personel alım ilanlarını derledik. 

Bu alım ilanlarını yayımlayan devamlet kurumları ile alım yapacak kurumların yayımladıkları ilan metinlerinde yerf alan başvuru şartlaırnı bir bir sizlerle paylaşıyoruz. 

KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

Kadrpşu memur alımı yapacağını duyuran iki farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlardan birincisi Merkez Bankası ikincisi ise ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü. 

Merkez Bankası personel alım ilanını kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlarken ETİ Maden İşletmeleri personel alımlarını Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurdu. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Bu iki devlet kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan açık kadrolar şunlar;

* Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine Bilgisayar Mühendisi alımı yapılacak. Banka bu alımlarda 25 personel kadrosuna katacak. 

* Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Ankara’da yer alan Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine 15 Araştırmacı Memur alımı yapılacak.

* ETİ Maden İşletmeleri; Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğü, Kırka Bor İşletme Müdürlüğü ve Emet Bor İşletme Müdürlüğü bünyesine toplam 66 personel alımı yapılacak.  Bu kurumlara yapılan alımlar; lise düzeyinden Elektrik, Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Torna Tesviye, Metal İşleri, Makine Teknolojisi, Kimya, Tesisat Teknolojisi, İş Makineleri ve Düz Lise Mezunu adaylar arasından Prosses işçisi ve Maden veya Maden Teknolojisi ve Harita ve Kadastro önlisans programlarından mezun personel alınacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Kadrolu memur alım ilanlarında her kurum alım yapacağı kadroya göre kendi başvuru şartlarını adaylara duyurdu. Bu çerçevede ilan metinlerinde yer alan o başvuru şartları şu şekilde,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve sonucunun olumlu olması şartları yer alıyor. 

İlan Detayları

ETİ Maden 66 kadrolu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Merkez Bankası 25 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Merkez Bankası 15 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir