Personel Alımı

Kamuya Yüzlerce TYP ve Kamu İşçisi, Devlet Memuru ve Sözleşmeli Personel Alınıyor

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza tüm platformlarda yayımlanan ilanları anlık olarak aktarıyoruz. 

Devlet Personel Başkanlığı, İŞKUR ve kamu kurumlarının kendilerine ait siteleri üzerinden çok sayıda alım ilanı yayımladıklar. Tatil sonrası yayımlanan ve halen başvuru süreci devam eden bu alım ilanlarını sizler için tek haberde derledik. 

Bu ilanlar ile kamuya; sözleşmeli personel alımı, devlet memuru alımı, toplum yararına program kapsamında işçi alımı, kadrolu kamu işçisi alımı ve geçici işçi alımları yapılıyor.

KAMUYA PERSONEL ALIMLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını iki aşamada ele alabiliriz. Kurumların bazıları personel alım ilanlarını belirli bir taban puanı olmak şartıyla KPSS puan sıralaması esasına göre yapıyor. Bazı kamu kurumları ise alımlarını KPSS şartı olmadan gerçekleştiriyor. 

TYP İşçi Alım İlanları

Halen başvuru süreci devam eden ilanların başında İŞKUR üzerinde yayımlanan TYP işçi alım ilanları bulunuyor. Çeşitli şehirler için yayımlanan TYP işçi alım ilanları için adaylardan özel başvuru koşulları talep edilmiyor. 

Belediye Ve Benzeri Kurum İlanları

Belediye Başkanlıkları, İl Orman Müdürlükleri, İl Emniyet Müdürlükleri, TSK’ya bağlı destek onarım fabrikaları, öğretmenevleri gibi kurumlar bulunuyor. Hem memur hem işçi kadroları için ilanların olduğu alımlar memur kadroları için 60 KPSS puanıyla, işçi kadroları için ise en az ilköğretim mezunu olma şartıyla yapılıyor. 

Bazı Memur Alım İlanları

Memur alımı için ilan yayımlayan bazı kurumlar bulunuyor. Bu kurumlar arasında kadrolu memur alım ilanı yayımlayan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 400 memur alım ilanı, TÜBİTAK kadrolu memur alım ilanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alım ilanları bulunuyor. 

Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanları

Sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımlayan kurumlardan bazıları İstanbul Üniversitesi 50 KPSS ile sözleşmeli personel alım ilanı yine 70 KPSS puan şartıyla ilan edilen HSK sözleşmeli büro personeli alım ilanı bulunuyor. 

DMK’DA YER ALAN BAŞVURU KOŞULLARI

Adaylardan talep edilen ve her kurumun yayımladığı ilan için ortak olan koşullar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, İlanın yayımlandığı tarihe göre kurumun talep ettiği yaş şartını sağlamak, Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanlara dair başvuru süreci ve detayları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

50 KPSS ile yayımlanan İstanbul Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

SGK 400 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) personel alımı için TIKLAYINIZ

İl Emniyet, Belediye ve İl Tarım Gibi Kurumların ilanları için TIKLAYINIZ

TYP İşçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir