Personel Alımı

KOSGEB 57 Devlet Memuru Alımı İçin İlan Yayımladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Resmi Gazete aracılığıyla memur alım ilanı yayımladı.

Yayımlanan ilanda yer alan açık kadro bilgileri, madde madde başvuru şartları ve ilanlara başvuruda bulunacak adaylar için başvuru işlemlerine ilişkin tüm ayrıntılar Kamuilanlari.com adresinde.

57 DEVLET MEMURU ALIM İLANI

KOSGEB tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacağı bilgisi verildi. Kurum tarafından yayımlanan ilan detaylarında, kurum taşrada bulunan birimlerinde görevlendirilmek üzere yapılacak olan personel alımları KOBİ Uzman Yardımcısı kadrosunda olacak.

İlana başvuruda bulunmak isteyecek adayların ise KPSS’den en az 70 puan almış olması talep ediliyor. Öğrenim ve kadroya ilişkin diğer özel koşullar aşağıda. 

BAŞVURU ŞARTLARI

57 memur alımı için yayımlanan başvuru kılavuzunda adaylardan talep edilen koşullarda ayrıntılı bir şekilde yer aldı. KPSS şartının dışında KOBİ Uzman Yardımcısı kadrosu için geçerli diğer koşullar şu şekilde,

* T.C. Vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

* 18 yaşını bitirmiş ve Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

* Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak,

* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

* Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Öğrenim Şartı

Söz konusu personel alım ilanında yer alan pozisyon için belirlenen öğrenim şartında, başvurular için 

Birinci Grup için: Mühendislik Fakültelerinin Endüstri veya Makine Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

İkinci Grup için: Siyasal Bilgiler, İktisadî ve İdarî Bilimler, İktisat veya İşletme Fakültelerinin İktisat, İşletme veya Maliye bölümlerinin birinden mezun olmak.

Üçüncü Grup için Mühendislik Fakültelerinin Metalürji Mühendisliği mezun olmak.

Dördüncü Grup İçin diğer fakültelerin Kimya bölümünden mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru koşullarına haiz olan adaylar başvurularını 29 Mayıs tarihinden 13 Mayıs tarihine kadar yapabilecekler. Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapılacak. Başvuru detayları diğer bilgiler için aşağıda yer alan metnini inceleyebilirsiniz.

İlan Metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir