Personel Alımı

KPSS 2019/1 İle Mülakatsız Düz Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. 

Merkezi atamalar ile ilgili olarak siz ziyaretçilerimiz tarafından sitemize yapılan geri dönüşlerde, Memur alımlarına dair detaylar soruldu. Bu kapsamda merkezi atamalarda memur kadroları için yayımlanan alım ilanlarına ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

Memur alımı yapacak olan devlet kurumları, hangi şehirlere alım yapılacağı ve merkezi alımlarda istihdamın nasıl olacağına ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımız ile buluşturuyoruz. 

MERKEZİ ATAMALAR İLE MEMUR ALIMI

Merkezi atamalar ile memur kadro için alım yapacağını ilan eden kurumlar, bu alımları lise, önlisans ve lisans mezunu düzeyinden yapacaklar. ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla yapılacak tercihlerde ise KPSS puanı en yüksek olan adayın ataması yapılacak.

Bu çerçevede Düz Memur alımı için ilan yayımlayan kurumların listesi şu şekilde,

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Muş Alparslan Üniversitesi, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Türk Dil Kurumu Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Vagon Sanayii A..Ş. Genel Müdürlüğü, Yozgat Bozok Üniversitesi

En Fazla Memur Alımı Yapacak Kurumlar

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda en fazla alım iki kurum tarafından yayımlandı. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü ile Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Düz Memur alım ilanları, alımların neredeyse yarısından fazlasını oluşturuyor. 

MERKEZİ ATAMALARDA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Merkezi atamalar kapsamında ilanlara başvuru yapacak adayların 657 sayılı kanunda yer alan şartları sağlamaları gerekiyor. Bunun yanında memur alım ilanı yayımlayan kurumların belirledikleri özel koşulların da adaylar tarafından sağlanması gerekiyor. 

Başvurular ÖSYM Üzerinden: Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar. Başvurular sonunda en yüksek KPSS puanına sahip adayın ataması yapılacak. 

Aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden lise, önlisans ve lisans mezunu için ilan edilen tüm tercih kılavuzuna ulaşabilir ve ilanları inceleyebilirsiniz.

Lise mezunları için ilan edilen kadro kontenjan detayları için TIKLAYINIZ

Önlisans mezunları için ilan edilen kadro kontenjan detayları için TIKLAYINIZ

Lisans mezunları için ilan edilen kadro kontenjan detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir