Personel Alımı

KPSS 2019/4 Personel Alımı Tercih Süreci Başladı! ÖSYM Tercih Kılavuzu

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı 12 bin personel alım ilanı tercih süreci başladı. Adaylar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden tercihlerini ÖSYM’ye bildirecekler. 

Sağlık Bakanlığı personel alımı için tercih yapacak adayların, tercih süreci boyunca neler yapacakları ve adım adım tercih işlemlerini Kamuilanlari.com olarak sizlere aktarıyoruz. 

2019/4 TERCİH İŞLEMLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlar lise, önlisans ve lisans düzeyinden olacak. Kontenjan detaylarına göre 2 bin 243 lise mezunu personel alımı yapılacak. Önlisans mezunları için kontenjan sayısı 2 bin 592 olurken lisans mezunu adaylar 7 bin 165 kontenjana başvuru yapabilecekler. 

Adaylar başvuru işlemlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar. Başvurular için adaylar öncelikle ÖSYM’nin aday işlemleri sistemine kendi T.C. numaraları ve şifreleri giriş yapacaklar. Daha kendi öğrenim durumlarına göre ÖSYM’ye tercihlerini bildirecekler. Tercihlerini sırayla yapan daha sonra onayla butonuna basarak tercihlerini onaylayacaklar bundan sonra tercih ücretini yatıracak olan adaylar başvurularını tamamlayacaklar.

ÖSYM’ye tercih işlemlerini bildirecek olan adaylar tercihlerini yapmadan önce yayımlanan tercih kılavuzunu iyi incelemeliler. 

Tercih Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir