Personel Alımı

KPSS’li/KPSS’siz Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Memur ve Kamu İşçisi İlanları

Devlet Kurumları tarafından yayımlanan memur alım ilanları ile kamu işçisi alım ilanlarını siz okuyucularımıza ilan edildikleri anda duyuruyoruz.

KPSS’Lİ/KPSS’SİZ MEMUR VE İŞÇİ İLANLARI

Bu kurumlar DPB, İŞKUR ya da kendilerine ait kurumsal internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlarda çok sayıda pozisyon için memur alımı yapacaklarını ilan ediyorlar. 

Yayımlanan bu alım ilanlarında ise adaylarda talep edilen KPSS şartı büyük önem taşıyor. Bazı kurumlar adaylardan en az 50 KPSS, 60 KPSS veya 70 KPSS puan talebinde bulunurken bazı kurumlar ilanlarına başvuruların KPSS şartı olmadan yapılacağını duyuruyorlar. 

Bu çerçevede halen başvuru süreci devam eden devlet memuru ile kamu işçisi alım ilanlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz.

KADRO VE KONTENJAN DETAYLARI

Yukarıda paylaştığımız genel bilgilerin ardından başvuru süreci devam etmekte olan memur ve işçi alım ilanlarını sizlere aktarıyoruz. 

Bu ilanları KPSS şartlarına göre paylaşıyoruz.

KPSS’siz Kamu İşçisi Alımı

KPSS şartı olmadan personel alımı yapacağını ilan eden bir kurum bulunuyor. Türkiye Taş Kömürü Kurumu yayımladığı ilan ile 500 işçi alımı yapacağını açıkladı. 

KPSS’siz Memur Alım İlanı

KPSS şartı olmadan memur alımı yapacağını duyuran tek bir kurum var. TÜBİTAK, DPB’de yer alan ilanında 142 personel alımı yapacağını duyurdu. 

KPSS Puan Esasına Göre Memur Alım İlanları

KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını duyuran çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda 50, 55, 60 ve 70 KPSS puan şartıyla alım ilanları yer alıyor. 

Bu çerçevede DPB’de ilan yayımlayan kurumların listesi şu şekilde; Kocaöz Belediye Başkanlığı, Marmara Üniversitesi, Sağlık Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Sayıştay Başkanlığı.

DMK’DA YER ALAN MEMUR OLMA KOŞULLARI

Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan ve her ilan için ortak olan koşulların yanında ayrıca adaylardan talep edilen önemli özel koşullar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

Bu koşullara ek olarak tüm adayların ayrıca işe başlama sırasında yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma sonuçlarının olumlu olması gerekiyor.

İLAN METİNLERİ

Yukarıda yer alan ilanlara dair ayrıntılı kadro ve başvuru şartı bilgileri edinmek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

KPSS’siz Kamu işçisi ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS’siz Memur ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Puan Sıralaması Esasına Yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir