Personel Alımı

KPSS Puan Şartı Olmadan Devlet Memuru Alım İlanı Yayımlayan Kamu Kurumları

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarının çoğunluğunda adaylardan KPSS puanı talep edilir. Ancak bazı kurumlar ilanlarına KPSS puan şartı olmadan başvuru yapılabileceğini duyuruyor. 

Kamuilanlari.com olarak kurumların kendilerine ait internet siteleri ile Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfasından yayımlanan KPSS’siz kamu personeli alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar, bu kurumların yayımladıkları ilanlarda yer alan açık kadrolar ve Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartlar; tüm detayları ile sizlerle. 

KAMU KURUMLARINA KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI

KPSS şartı olmadan personel alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. 

Bu kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile sözleşmeli personel ile memur pozisyonlarına alım yapacaklarını ilan ettiler. İlanlarda yer alan kadro detayları şunlar:

Kadro-Kontenjan Bilgileri

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sağlık Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilan bilgileri.

SGK Personel Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bir proje kapsamında sözleşmeli personel alımı yapacağını adaylara duyurdu. KPSS şartsız başvuru yapılabilecek bu alım ilanlarında yer alan kadrolar şunlar; Proje Destek Ekibi Lideri, Proje Destek Ekibi Lider Yardımcısı, İnsan Kaynakları Uzmanı, Kıdemli Muhasebeci, Muhasebeci Asistanı, Merkez Proje Asistanı, Yerel Destek Ekibi Lideri, İdari İşler Uzmanı, Çocuk Gelişim UzmanıYerel Proje Asistanı.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan açık pozisyonlar arasında Net Yazılım Uzmanı, Java Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Uzmanı, Oracle Veri Tabanı Uzmanı, Veri Tabanı ve Orta Katman Uzmanı, Sistem ve Ağ Güvenliği Uzmanı kadroları bulunuyor. 

TÜBİTAK Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) yayımladığı bir duyuru ile KPSS’siz personel alımı yapacağını ilan etti. TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanı DPB üzerinden adaylara duyuruldu. İlanlara göre alımlar çeşitli meslek gruplarından Ar-Ge pozisyonlarına yapılacak. 

DMK’DA YER ALAN BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan ve adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar:

Türk Vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İLAN DETAYLARI

Söz konusu alım ilanlarını aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden daha detaylı inceleyebilirsiniz.

SGK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS’siz Personel Alım İlanlarını Takip Etmek İçin:

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir