Personel Alımı

KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre DPB’de Yayımlanan Belediye Memuru Alım İlanları

Belediye Başkanlıkları tarafından DPB’de ilan edilen ve KPSS puan sıralaması esasına göre alım yapılacağı açıklanan belediye memuru alım ilanlarının tamamını haberimizde derledik. 

Bu ilanlarda yer alan açık kadroları, ilanlara başvuruda bulunmak için gerekli KPSS puan şartı detayları ve ilanlara başvuruların nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK OLAN BELEDİYELER

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan  ilanlarda 3 farklı belediyenin ilanları bulunuyor. Buna göre Evreşe Belediyesi, Diyarbakır Belediyesi ve Kocaköy Belediye Başkanlığı memur alımı yapacak. 

Kadro ve Kontenjan Bilgileri

Belediye Memuru alımları için en fazla alım yapan Belediye Diyarbakır Belediyesi oldu. Diyarbakır Belediyesi yayımladığı ilanında 387 memur alımı yapacağını açıkladı. İlana göre alımlar aşağıda yer alan kadrolara yapılacak. 

Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet Satış Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Eğitmen, Kameraman,  Muhasebeci, Şoför, Tercüman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Eğiticisi, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Evlendirme Memuru, Gişe Memuru, Tahsildar, Veznedar, Avukat, İmam, Hemşire, Laborant, Psikolog, Veterine Hekim, Topograf, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimari, Programcı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesici, Temizlik Hizmetlisi. 

Bu alımın yanında evreşe belediyesi İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru kadrolarına 3 memur alımı yapacağını duyurdu. Kocaköy Belediye Başkanlığı ise Sosyolog kadrosu için 1 memur alımı yapacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ilanlara başvuruda bulunacak adayların tamamının sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Bu koşulların yanında adayların sağlamaları gereken ve alımlarda belirleyici olan özel koşullarda yer alıyor. 

Buna göre bu genel ve özel koşulları ana hatlarıyla sizlere aktarıyoruz.

Tüm adayların sağlamaları gereken genel koşullar; ”Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.”

Bu şartların yanında zabıta ve itfaiye alımları için boy, kilo, sağlık şartı ile diğer kadrolar için KPSS, Öğrenim, Yaş, Deneyim şartları bulunuyor. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak adaylar ilan metinlerini aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden inceleyebilirler.

387 Belediye Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

1 Belediye Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

3 Belediye Memuru alım ilanları için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir