Personel Alımı

KPSS Puan Sıralaması Üstünlüğüne Göre Mülakatsız Hizmetli Alımı

ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla süren merkezi atamalar kapsamında yayımlanan ilanları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan Hizmetli alımlarını derledik. İki kamu kurumu tarafından yayımlanan ilanlara dair detayları Kamuilanlari.com olarak aktarıyoruz.

KPSS PUANIYLA HİZMETLİ ALIM İLANI

Merkezi atamalar ile Hizmetli kadrosu için alım yapacağını duyuran kurumlar Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği oldu. Merkezi Atama tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre bu kadrolara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları şunlar.

HİZMETLİ ALIM İLANLARI

İki kurum tarafından yayımlanan Hizmetli alım ilanında yer alan nitelik kodları ve öğrenim şartı detayları şu şekilde,

* Manisa Celal Bayar Üniversitesi yayımladığı ilanında adaylardan özel şart olarak iki koşulun sağlanmasını istiyor. Bu koşullar ve nitelik kadroları şöyle; 2001 Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak. 7225 Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması.

* Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nce yayımlanan Hizmetli kadrosu içinde adaylardan Manisa Celal Bayar Üniversitesii’nin talep ettiği iki koşul talep ediliyor. Adayların en lise mezunu olması ve güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması. 

MERKEZİ ATAMA TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Merkezi atama tercihleri için başvuruda bulunacak adaylar kendilerine uygun atamaları belirleyecekler. Öğrenim durumlarına ve özel şartları sağlamalarına göre belirlenen bu kadrolar için ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru yapacaklar. Başvurularını onaylayan adaylar 20 TL tercih ücretini ödedikten sonra başvurularını tamamlayacaklar. 

Merkezi Atama kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir