Personel Alımı

KPSS Puanı Olmayan Adaylar Bu Personel Alım İlanları Sizler İçin

Bilindiği üzere kamu kurumlarına yapılan personel alım ilanlarının büyük bir bölümünde adaylardan KPSS puanı talep edilmekte. Bu kurumların dışında bazı kurumlar ise personel alım ilanlarında adaylardan KPSS puanı talep etmiyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza KPSS puanı olmadan başvuru yapabileceğiniz personel alım ilanlarını derledik. 

KPSS puanı olmadan başvuru yapabileceğiniz alım ilanları arasında sözleşmeli personel, askeri personel ve kadrolu işçi alım ilanları bulunuyor. 

KPSS ŞARTI OLMADAN PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

KPSS şartı olmadan personel alım ilanı yayımlayan kurumların başında Türkiye Taşkömürü Kurumu geliyor. TKK KPSS’siz 500 işçi alım ilanı son dönemlerde adayların en çok araştırdığı ilanların başında geliyor. TTK 500 işçi alım ilanına ek olarak 1640 askeri personel alım ilanı da dikkat çeken KPSS’siz personel alım ilanları arasında. 

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir askeri personel alım duyurusu ile 1640 kişilik alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda adaylardan KPSS şartı talep edilmezken öğrenim şartı da en az ilköğretim mezunu olarak belirlendi. 

Bu ilandan başka KPSS şartı olmadan ilan yayımlayan bir diğer bakanlık ise Sağlık Bakanlığı oldu. Sağlık Bakanlığı şu dönemde yayımladığı iki farklı ile 45 personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS’siz Danışman ve KPSS’siz sözleşmeli personel alımı yapacak olan bakanlık ilanlar dair tüm ayrıntıları paylaştı.

DPB’de yer alan ve KPSS şartının aranmadığı bir diğer ilanlar ise şöyle; TÜBİTAK 142 personel alım ilanında adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvurular KPSS’siz yapılabilecek. 

İŞKUR’da yayımlanan personel alım ilanında ise Anayasa Mahkemesi KPSS’siz işçi ve memur personel kadrolarına alım yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşulları;

Adayların Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan 657 sayılı kanunun 48. maddesine haiz olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İLANLARA DAİR TÜM AYRINTILAR İÇİN

İlanlara dair tüm ayrıntılar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

İTÜ 2 sözleşmeli personel alım için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 142 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB 1640 Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 21 Danışman Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı 24 Sözleşmeli Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 işçi alım ilanı için TIKLAYINIZ

Anayasa Mahkemesi İlanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir