Personel Alımı

KPSS Puanı Olmayan Adaylar İçin Devlet Memuru Alım İlanları

Bilindiği üzere siz okuyucularımıza her türlü memur personel alım ilanlarını ulaştırıyoruz. Bu ilanları sizlere zaman zaman yaptığımız haberlerle tekrar hatırlatıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımız için KPSS puan şartı olmadan yayımlanan memur personel alım ilanlarını derledik. 

Çeşitli kamu kurumları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanları ve bu ilanlarda yer alan tüm detayları sizlere aktarıyoruz. 

KPSS’SİZ MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARI

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılmayan personel alım ilanlarında öne çıkan belirleyici unsurlar öğrenim şartı ve mesleki yeterlilikler oluyor. 

Bu iki şartı esas alarak personel alım ilanı yayımlayan kurumların listesi ise şu şekilde;

Kurum Kadro ve Öğrenim Şartı Detayları

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı bir ilan ile KPSS’siz sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar lisans mezunu adaylar arasından olacak. 

İlan yayımlayan bir diğer kurum ise TÜBİTAK. Kurum iki farklı ilan ile çeşitli pozisyonlarda KPSS şartsız personel alımı yapacağını ilan etti. İlanlarda önlisans ve lisans mezunu adaylar için alımlar bulunuyor.

Devlet Kurumlarının Alt Birimleri. KPSS şartı olmadan yayımlanan bir diğer ilanlar ise devlet kurumlarının altı birimlerinde yayımlanan ilanlardan oluşuyor. Ancak burada yayımlanan tüm ilanlar KPSS şartsız değil. Büyük bir çoğunluğu KPSS şartı olmadan yayımlanan bu ilanlarda memur personel, işçi ve ara personel kadrolarına çok sayıda alım yapılıyor. İlanlarda en az ilköğretim mezunu olmak kaydıyla lise, üniversite mezunları içinde alımlar yer alıyor.

MSB sözleşmeli er alım ilanı: Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlana en az ilköğretim mezunları başvuru yapabilecek. 

İçişleri Bakanlığı askeri personel alım ilanı. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. 

KPSS kadrolu memur alım ilanında ise Ağrı Çeçen Üniversitesi iç denetçi kadrosuna alım yapacağını duyurdu. İlanda lisans mezunu olma, deneyim, sertifika gibi özel koşullar bulunuyor.

KİMLER DEVLET MEMURU OLABİLİR?

Devlet kurumları tarafından yayımlanan memur personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu Haklarından mahrum olmamak, Kadrolar için belirlenen öğrenim şartını sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Deneyim, sertifika, belge gibi özel koşullara hazi olmak.

İlanlara Dair Detaylar İçin;

SGK personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

MSB askeri personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 36 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK 142 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kadrolu Memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir