Personel Alımı

KPSS Puanı Olmayanlar İçin İŞKUR Danışman Alımı ve Noter Katibi İlanı

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarının bazılarında adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bu ilanları yayımlandıkları anda siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz. Bunun yanında bu alımları daha sonra yaptığımız haberlerle siz okuyucularımıza hatırlatıyoruz.

KPSS puanı olmayan adaylar içinde bu yazımızda iki kurum bünyesine yapılacak alımları derledik.

KPSS’SİZ PERSONEL ALIM İLANLARI

KPSS şartı olmadan ve başvuru süreci devam eden ilanlardan ikisi de Türkye İş Kurumu’nun kendi bünyesine yapacağı Danışman alım ilanı ile Gaziantep 12. Noteri tarafından yayımlanan Noter Katibi alım ilanı. 

Noter Katibi alım ilanına lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilirken İŞKUR Danışman alım ilanına ise belirli lisans bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecekler. 

Bu ikiilana dair başvuru koşulları ise şu şekilde,

İŞKUR DANIŞMAN ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilan bir proje kapsamında Dünya Bankası işbirliği ile yapılıyor. Kurumların alımların, “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi” çerçevesinde yapılacağı bilgisini verdi. Proje ile gerçekleştirilecek personel alımlarına ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da destek verecek. 

Başvuru Şartları

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olmak, Türkçeyi sözlü ve yazılı olarak akıcı kullanabilmek, Türkiye’de uygulanan Kamu ihale/satın alma kural ve esasları konusunda temel bilgiye sahibi olmak, Koordinasyon, raporlama, proje faaliyetlerinin takip edilmesi ve yürütülmesi ile ilgili tecrübe sahibi olmak,

Deneyim Şartı

İlanda ayrıca deneyim şartı bulunuyor. İŞKUR adayların  Uluslararası kurumlar tarafından fonlanmış projelerde Kamu, sivil toplum örgütleri ve/ veya Özel Sektörde satın alma ve sözleşme yönetimi alanlarında 2 yıllık tecrübelerinin olmasını istiyor. 

İŞKUR bünyesine Danışman alım ilanı  için TIKLAYINIZ

NOTER KATİBİ İLANI

Noter katibi alım ilanı ise Gaziantep 12. Noterliği tarafından yayımlandı. İlanda en dikkat çeken ifade ise alımların yetiştirilmek üzere yapılacağı bilgisiydi. 

Kurum tarafından açıklanan kadro detaylarına göre Büro Memuru –  Noter Katibi pozisyonuna yapılacak alımlar için talep edilen şartlar şunlar.

Genel koşulların yanında adayların, ”Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak, Erkek olmak, 10 Parmak klavye eğitimi almış olmak, 21 yaşından büyük olmak, 25 yaşından küçük olmak, diksiyonu düzgün olmak
” şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Gaziantep 12. Noterliği personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir