Personel Alımı

KPSS Puanıyla Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu 40 Koruma Memuru Alımı için Duyuru Yayımlandı

Türkiye Adalet Akademisi bir duyuru yayımlayarak, Adalet Bakanlığı Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda personel alımı yapacağını açıkladı.

KPSS B Grubu personel alımları kapsamında ilan edilen duyure metninde, yer alan tüm açık kadrolar, ilana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken tüm detaylar ve ilan için gerekli tüm bilinmesi gerekenler Kamu İlanlarında. 

İşte tüm ayrıntıları ile Türkiye Adalet Akademisi personel alım ilanı. 

KPSS PUANI İLE KORUMA MEMURU ALIM İLANI

Türkiye Adalet Akademisi’nin hem kendi kurumsal internet sitesi hemde Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı personel alım ilanında tek bir pozisyon için ilana çıkıldığı duyuruldu. 

Kurum Koruma Güvenlik Görevlisi kadrosuna 40 personel istihdam edecek. 

İlan için belirlenen öğrenim şartında ise alımların lise, önlisans ve lisans düzeyinden olacağı belirtildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuruda bulunmak isteyecek adayların öğrenim şartının yanında sağlamaları gereken diğer özelliklerde bulunuyor. 

Bu özellikler ilan edilen açık kadronun mesleki yeterliliklerine göre belirlenen özel koşullar ile Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel koşullardan oluşuyor. İşte madde madde tüm o başvuru şartları.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, ) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.), Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,

KPSS Şartı

Türkiye Adalet Akademisi tarafından yayımlanan KPSS puan şartı: 

Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Kurum tarafından talep edilen başvuru şartlarına haiz olan ve ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru süreci 15 Ekim tarihi itibariyle yapmaya başlayacaklar. Adaylar başvurularını 30 Ekim tarihine kadar kuruma bildirmek zorundalar. 

Başvurular ilan metninde yer alan evrakların kuruma teslim edilmesi suretiyle yapılacak. 

Koruma Memuru alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamu İlanlarından anında Haberdar Olmak için 

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar ile incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir