Personel Alımı

KPSS Şartı Olmadan 157 İdari Personel, Düz Memur ve İşçi Alımı Yapılacağı İlan Edildi

İstanbul Esenler Belediyesi yayımladığı bir duyuru ile 157 personel alımı yapacağını duyurdu. 

Adaylardan başvuru için KPSS puan şartının talep edilmediği personel alım ilanında alımların yönetici, idari kadrolara, memur pozisyonlarına ve çeşitli meslek gruplarından işçi kadrolarına olacağı bildirildi.

KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI

İstanbul Esenler Belediyesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan bilgilere göre kurum ilkokul, lise ve önlisans mezunu çok sayıda personel alımı yapacak. Alımlar öğrenim düzeyine ve mesleki özelliklerin sağlanması esası durumuna göre yapılacak. 

Bu çerçevede ilan metninde yer alan açık kadrolar şunlar. 

10 Eğitmen, 10 Yardımcı Personel, 5 Proje Yönetmni, 2 Proje Yürütme Sorumlusu, 5 Çocuk Gelişim Hizmetleri Personeli, 2 Usta Öğretici, 7 Evde Temizlik Hizmetleri Personeli, 1 Veterine Hekim, 4 Tekniker, 5 Hayvan Toplama ve Bakım Personeli, 50 Şoför, 4 Grafik Tasarımcıs ve Yarcımsısı, 1 Saha Baskı ve Uygulama Takip, 1 Prdüksiyon Personeli, 7 Saha Personeli, 3 Puantör, 2 Sorumlu, 2 Yağcı, 2 Formen, 20 İş Makinesi Operatörü, 4 Spor Eğitmeni

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını ilan metninde yer alan koşullara göre yapacaklar. 

Başvurular adayların öğrenim şartının dışında alım yapılacak kadrosunun mesleki gerekliliklerine göre yapılacak. İşte ilan metninde yer alan başvuru koşulları ile dikkat edilmesi gereken hususlar. 

İlanda yer alan ve yukarıda da değindiğimiz ilk koşul; belediye başkanlığı tarafından duyurulan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak. Adaylar öncelikle öğrenim şartını sağlayacaklar. 

Bu şartın ardından ise adayların sağlamaları gereken şartlardan bir tanesi de işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, koşulu.

Diğer şartlar ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.), kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, Kamu haklarından mahrum olmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlanda dikkat çeken en önemli detay ise başvuru süreci. Zira 23 Ağustos tarihinde adaylara duyuruldu. İlana başvuru süreci ise 24 Ağustos tarihinde sona erecek. Adaylar bu süreç içerisinde Resimli İş Başvuru Formu (Başvuru esnasında verilecektir), Kimlik Fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi ve Adli Sicil Belgesi evraklarını kuruma teslim edecekler. 

İlan Metni Görsel Belgesi

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir