Personel Alımı

KPSS Şartsız Devlet Memuru, Kamu İşçisi ve Askeri Personel Alımı Yapan Kurumlar

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve kurumların kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında KPSS şartı olmadan yayımlanan ilanlar bulunuyor. 

Bu kurumlar alım yapacakları kadrolar için adaylardan KPSS şartı talep etmezken alımlar öğrenim şartı koşuluna göre yayımlanıyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar, personel alım yapacağını ilan eden devlet kurumları ve ilanlara başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullara ilişkin bilgileri aşağıda paylaşıyoruz. 

KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlar ve detayları;

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Kamuya KPSS şartsız 15 binden fazla askeri personel alımı yapılıyor. Bu alımların en büyük kısmı 13 bin kişilik alım ilanı ile sözleşmeli er alımı oldu. Bunun yanında Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı da yayımladığı ilanında sözleşmeli muvazzaf astsubay alımı yapacağını ilan etti. 

Bu iki askeri kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında ise bazı branşlara başvuru yapacak muvazzaf astsubay adaylarından 60 KPSS talep ediliyor. Ancak çoğu branş için KPSS şartı bulunmuyor. 

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı personel alım ilanında 13 bin sözleşmeli er, Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı personel alım ilanında 3 bin 375 muvazzaf astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımlaığı ilanında 300 300 sözleşmeli muvazzaf astsubay alımı yapacağını açıkladı.

KAMU İŞÇİSİ ALIMLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan kamu işçisi alımları genellikle Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu alım ilanlarında çoğunluğu KPSS şartsız çok sayıda kamu işçisi alımı yapılacağı bildirildi. 

Söz konusu ilanlarda ayrıca Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda işçi alımı içinde ilanlar yayımlandı. Ayrıca belediyelerde memur personel ile belediye işçisi alımı için ilanlar yayımlar. 

Tüm bu ilanlar kapsamında İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda TYP ile 5 bin personel alımı, İŞKUR kamu grubu personel alımları ile hem KPSS’li hem KPSS’siz işçi alım ilanları ile KPSS şartı olmadan belediye personeli alım ilanları bulunuyor. 

MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurumlarının daha çok DPB ve kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile yayımlanan bu ilanlarda memur kadrolarına personel alımları yapılıyor. 

Halen başvuru süreci devam etmekte olan 3 farklı alım ilanı bulunuyor. Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan ilanlarda farklı kadrolar için sınav usulü ile yada mülakat esasına göre personel alımı yapılacak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için ilan metinleri aşağıda aktarıyoruz. 

16 Bin 675 Askeri Personel Alım ilanları için TIKLAYINIZ

Belediye Memuru ve Belediye İşçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Çalışma ve Aile Bakanlığı KPSS şartsız kamu işçisi alım ilanları için TIKLAYINIZ

5 Bin TYP personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS Şartsız Memur alımları için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir