Personel Alımı

KPSS Şartsız Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Alımı Yapan Bakanlıklar

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza kamuya dair tüm memur, sözleşmeli memur, askeri personel, kadrolu işçi, geçici işçi ve diğer alanlara yapılan ilanları anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza bakanlıkların farklı şehirlerde yer alan birimlerine yapılacak kadrolu ve sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. 

İşte başvuru süreci devam eden sözleşmeli ve kadrolu bakanlık personeli alım ilanları.

BAKANLIKLARA PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Mayıs ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde 3 farklı bakanlık için direk alım ilanı bulunuyor. Bu bakanlıklardan iki tanesi KPSS’siz personel alımı yapacağını ilan ederken bir bakanlık 60 KPSS ile personel alıyor. 

KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI YAPAN BAKANLIKLAR

KPSS şartı personel alımı yapacağını ilan eden iki bakanlık bulunuyor. Bu bakanlıklar Sağlık Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için bir personel alım ilanı yayımladı. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında KPSS’siz sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alımlarda dikkat .eken en önemli koşul ise ilana KPSS puanı olan adayların, KPSS puanlarıya başvuru yapabilecek olması. KPSS puanı belirtmeyen adayların KPSS puanları 70 olarak kabul edilecek. 

KPSS’siz yayımlanan diğer bir ilan ise Milli Savunma Bakanlığı’nın personel alım ilanı. MSB hem kendisine ait personel temin sayfası üzerinden hemde Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlayarak KPSS’siz sözleşmeli askeri personel alımı yapacağını duyurdu. 

60 KPSS İLE PERSONEL ALIMI YAPAN BAKANLIK

KPSS puan sıralaması esasına göre memur personel alımı yapacağını ilan eden bakanlık ise Çalışma ve Aile Bakanlığı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren yardım vakıfları bünyesine son günlerde çok sayıda alım ilanı yayımlandı. Gün aşırı güncellenen ilanlar ile çok sayıda ilde personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

60 KPSS puan şartıyla yayımlanan söz konusu personel alım ilanlarının büyük bir bölümü üniversite mezunu adaylar için yayımlandı. İlanlarda ayrıca özel olarak sağlanması talep edilen çok sayıda koşul bulunuyor. 

İLAN METİNLERİNİ İNCELEYİN

MSB, Sağlık ve Çalışma Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek personel alım ilanlarına dair tüm ayrıntılar için sizlere ilan metinlerini aşağıda aktarıyoruz. 

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı (1) personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Aile Bakanlığı (2) personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Savunma Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Kurumlarının Memur ve İşçi Alım İlanlarını Yakından Takip Etmek için Mobil Uygulamamızı İndirin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir