Personel Alımı

KPSS Şartsız ve 60 KPSS İle İlan Edilen Kamu Grubu Memur Alım İlanları

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları sadece özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanlardan oluşmuyor. 

Çok sayıda bakanlık, bakanlık birimi, kamu kurumları ve belediye başkanlıkları gibi kurumlar İŞKUR’da ilan yayımlayarak personel alımı yapacaklarını ilan ediyorlar. Ayrıca bu ilanlarda KPSS’siz personel alımlarının yanı sıra KPSS puan sıralaması esasına göre de alımlar oluyor.

Bu Çerçevede;

Yeni hafta öncesinde ilan edilen ve halen başvuru süreci devam eden memur ve kamu işçisi alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Haberimizde alım yapacak kamu kurumları, alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartlarına ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşacağız. 

HANGİ KURUMLAR MEMUR YA DA İŞÇİ ALIMI YAPIYORLAR

Yayımladıkları ilanlar ile memur ya da işçi alımı yapacağını ilan eden kurumların sıralı listesi şu şekilde;

1. Grup: Didim Belediye Başkanlığı, Çorum İl Emniyet Müdürlüğü, TSK Mühimmat Ayırma Ve Ayıklama Tesisi Müdürlüğü, Köprülü Belediye Başkanlığı, Avanos Belediye Başkanlığı, Eti Maden İşletme Emet Bor İşletme Müdürlüğü, Hoyran Sulama Birliği Başkanlığı, Atabağı Belediye Başkanlığı.

2. Grup: TÜBİTAK-Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı(Kamu Grubu), T.C. 43’üncü Bakım Merkezi Komutanlığı, Hatay İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, Hatipli Belediye Başkanlığı, Malatya İli Emniyet Müdürlüğü Polisevi Şube Müdürlüğü, Uluslararası Tarımsal Araştırma Ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE DETAYLARI

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi kamu grubu personel alım ilanlarında hem memur ve hemde işçi kadroları bulunuyor. Kamu Grubu personel alım ilanlarında yer alan tüm bu kadroları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

O Pozisyonlar:

Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Diğer Teknisyen Ve Teknikerler, Büro Memuru (Genel), Diğer Tahmil-Tahliye Ve İlgili Yük Taşıma İşçileri, Proses İşçisi, Sekreter(Yönetici Sekreter / Asistan), İş Makineleri Operatörü, Beden İşçisi (Genel), Elektrikçi (Genel), Proses İşçisi, Diğer Tahmil-Tahliye Ve İlgili Yük Taşıma İşçileri. 

İLANLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Söz konusu personel alım ilanlarında adayların bazı hususlara dikkat etmeleri gerekiyor. Bu hususların başında ilan yayımlayan kurumların hepsinin kamu kurumu olması ve adaylardan DMK’da yer alan genel şartları sağlamalarını talep etmesi. 

Bunun dışında adaylarda ilanlarda yer alan KPSS (varsa eğer), yaş, deneyim, sertifika, öğrenim ve diğer özel koşulları karşılamak zorundalar. 

İlanları Nasıl Görüntüleyeceksiniz?

İlanlara ulaşmak için aşağıda resimde yer alan ve madde madde sizlere aktardığımız basamakları uygulayarak ilanlara ulaşabilirler. 

* Haberin altında yer alan bağlantı ile İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasına ulaşın. 

* Açılan sayfada İşyeri Türü yazan yeri bulun ve Kamu olarak işaretleyin.

* Başka bir alanı doldurmadan Ara butonuna basın. Tüm ilanlar karşınıza çıkacaktır. 

İŞKUR İş İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir