Personel Alımı

KPSS Şartsız ve KPSS’li Kasım Ayı Memur Alımları Yapılacak! Başvuru Şartları Neler?

Milyonlarca vatandaş önümüzdeki kasım ayı gerçekleşecek olan yeni iş ilanlarını merakla beklerken, KPSS Şartlı ve Şartsız olmak üzere iş ilanlarını yakından takip ediyorlar. Peki önümüzdeki kasım ayı hangi başvurular gerçekleşecek? Başvuru şartları neler olacak? Memur alımları ne zaman başlayacak?

CUMHURBAŞKANLIĞI 59 MEMUR ALACAK

Strateji ve Bütçe Başkanlığı toplamda 59 personel alımı yapıyor.

İlan hakkında detaylı bilgi için : https://bit.ly/34ddxtq

T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 22, 28, 29 Temmuz 2018 veya 14, 20, 21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla aşağıda belirtilen puan türlerinden;

BELEDİYE BAŞKANLIĞI İTFAİYE ERİ ALIMI YAPACAK

Çorum Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak ve en az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartlarını taşıyan kişiler arasından 9 itfaiye eri alınacağı açıklandı.

İlan hakkında detaylı bilgi için : https://bit.ly/2oCmJsq

HSK V.H.K.İ MEMURU ALINIYOR

Yayımlanan ilanda “Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği emrinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere Hâkimler ve Savcılar Kurulu Personeli Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde aşağıdaki tabloda sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı belirtilen boş pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puanı esas alınarak yapılacak yarışma (uygulamalı ve sözlü) sınav sonucuna göre toplam aşağıda belirtildiği sınıf, unvan, derece ve öğrenim durumuna göre personel alımı yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

İlan hakkında detaylı bilgi için : https://bit.ly/2N3oA2M

BELEDİYE BAŞKANLIĞI HEMŞİRE, TEKNİKER VE PROGRAMCI ALACAK

Erdek Belediye Başkanlığı tarafından yayaınlanan ilanda önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından hemşire, tekniker ve programcı alınacağı açıklandı. Üstelik başvuru yapmak için KPSS şartı da bulunmuyor.

İlan hakkında detaylı bilgi için : https://bit.ly/2CavBc1

ADALET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIYOR

Adalet Bakanlığı ilanları en çok takip edilen ilanlar arasında yer alıyor. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan son ilanda 10 sözleşmeli bilişim personeli alınacağı açıklandı.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIYOR

Yayınlanan ilanda “Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6’ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca, ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanının %70(yüzde yetmiş)’i (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının %30 (yüzde otuz)’u (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak dikkate alınır) hesaplanarak elde edilecek toplam puana göre her bir grup ve pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puanı olan adayından başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre alım yapılacak personel pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı sınavı yapılacaktır. Bakanlığımızca yapılacak sözlü ve uygulamalı mülakata başarı sırasına göre 3 (Üç) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

İlan hakkında detaylı bilgi için : https://bit.ly/2NrwNgj

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir