Personel Alımı

KPSS’siz, 50, 55 ve 60 KPSS ile Kamuya Kadın Erkek Polis, Asker, Devlet Memuru ve İşçi Alımları Yapılıyor

Kamu kurum ve kuruluşları adaylara ilan ettikleri duyurular ile kadrolarında bulunan eksik pozisyonlara memur personel ve işçi alımları yapıyorlar.

Bu memur personel alım ilanları adaylar Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu, Basın İlan Kurumu yada Kurumların kendilerine ait kurumsal web sayfaları üzerinden duyuruluyor. 

Alımlarda hem devlet memuru, hem sözleşmeli kamu personeli hem askeri personel hemde işçi alım duyuruları bulunuyor. Geçtiğimiz dönemlerde yayımlanan ve başvuru süreci devam eden bu personel alım ilanları siz okuyucularımıza aşağıda detayları ile aktarıyoruz. İşte ilan edilen o memur personel alım ilanları ve detayları. 

DEVLET MEMURU, KAMU İŞÇİSİ, ASKER, POLİS ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında en önemli husus adayların öğrenim şartı. 

Söz konusu personel alım ilanları genel olarak ele alındığında ilanlarda en az ilköğretim ve lise mezunu adaylar arasından kamu işçisi, en az lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından da kadrolu devlet memuru ile sözleşmeli kamu personeli alımları yapılıyor. 

Bu alım ilanlarında yer alan diğer en önemli husus ise KPSS şartı. 

DPB, İŞKUR veya başka platformlar üzerinden personel alım ilanı yayımlayan kurumların çoğu adaylardan KPSS şartı talep eder. Bazı kurumlar ise alımlarını KPSS şartı olmadan diğer mesleki özelliklere göre yapacaklarını duyururlar. 

Tüm bu ilanlar göz önünde bulundurulduğunda alımlar için yapılan açıklamalarda; KPSS şartsız memur ve kamu işçisi alımları ile en az 50 KPSS puanıyla, en az 55 KPSS puanıyla, en az 60 KPSS puanıyla, en az 65 KPSS puanıyla kamu personeli alımları yapılıyor. 

İLANLARA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kamu kurumlarının memur personel ile işçi alımlarına dair talep edilebilen öğrenim ve KPSS şartlarını sizlere yukarıda aktardık.

Bu alımlarda bu koşulların dışında dikkat edilmesi gereken bazı diğer koşullar bulunuyor. Bu koşullar iki aşamalı olup ilki DMK’nın 48. maddesinde yer alan şartlardan meydana geliyor. Bunun yanında adayların ayrıca personel alımı yapacak olan kurumun alım yapacağı kadroya göre belirlediği özel şartları sağlamak zorundalar. 

Tüm bu koşulları Kamuilanlari.com ekibi olarak sizlere ana başlıkları ile aktarıyoruz.

T.C. Vatandaşı olmak, İlöğretim, lise, önlisans veya lisans mezunu olmak şartını sağlamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, KPSS şartı varsa talep edilen asgari puan şartını sağlamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak. Talep edilen mesleki özellikleri yerine getirmek. 

İlanlara Ulaşmak için;

Yukarıda genel ifadelerle bahsettiğimiz alımlara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Kamu personeli alım ilanları için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli personel lım ilanları için TIKLAYINIZ

Askeri personel alım ilanları için TIKLAYINIZ

Polis alım ilanları için TIKLAYINIZ

İşçi alım ilanları için TIKLAYINIZ

Tüm memur alım ilanlarından anında Haberdar Olmak için Kamuilanlari.com Telefonunuzdan Takiğ Edin

Android Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS Mobil Uygulamamız için TIKLAYINIZ

Memur alım ilanları diğer adaylar ile incelemek için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL HABER)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir