Personel Alımı

KPSS’siz, 50, 60 ve 70 KPSS Puanıyla Devlet Kurumlarına Memur Alımı

Kamu kurum ve kurulaşlarına memur alımları yaz döneminin sonlarında da devam ediyor. Kurumların farklı ortamlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile çeşitli pozisyonlarda görevlendirmek üzere memur alımları olacağı duyuruldu. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza halen başvuru süreci devam eden ve çeşitli KPSS puanları ile başvuru yapabileceğiniz memur alım ilanlarını derledik. 

Bu memur alım ilanlarında yer alan açık kadrolar, ilanlara başvuru şartları ve alım yapılacak kadrolara ilişkin ayrıntılar sizlerle paylaşıyoruz. İşte memur alım ilanları.

KAMUYA KPSS’Lİ/KPSS’SİZ MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar için ilanlar bulunuyor.

Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için yayımlanan ve Kamuilanlari.com olarak haberimizde derlediğimiz bu ilanlar için başvuru yapacak adaylar başvurularını aşağıda yer alan detaylara göre yapacaklar. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Haberimizin başlığımızda belirttiğimiz gibi kamuya yapılan memur alımlarının bir bölümü KPSS şartı olmadan ilan edilirken diğer bölümü ise 50, 60 ve 70 KPSS puanları ile adaylara duyuruluyor. 

Bu çerçevede alım yapacak kamu kurumları ve talep ettikleri KPSS şartı detayları şu şekilde,

KPSS’siz memur alımı yapacak olan kurum; Dışişleri Bakanlığı

50 KPSS ile memur alımı yapacak olan kurum; Malatya İnönü Üniversitesi

60 KPSS ile memur alımı yapacak olan kurum; Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

70 KPSS ile memur alımı yapacak olan kurum; Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

KADRO KONTENJAN DETAYLARI

Yukarıda yer alan 4 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında yer alan açık kadrolar şu şekilde,

KPSS’siz Memur Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların KPSS şartı olmadan en az lise mezunu adaylar arasından olacağı duyuruldu. Bakanlık bu şartlar ile Sözleşmeli Sekreter alımı yapacak. 

50 KPSS İle Memur Alım İlanı

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların en az 50 KPSS puanıyla olacağı aktarıldı. Sözleşmeli Sağlık Personeli kadrosuna yapılacak olan personel alımları Hemşire, Sağlık teknikeri Fizik Tedavi, Sağlık Teknikeri Radyoloji, Sağlık Teknikeri Anestezi kadrolarına olacak. 

60 KPSS İle Memur Alımı

MSB Personel Dairesi Başkanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanı Deniz Kuvvetleri bünyesine Muvazzaf Subay temini için yapılacak. 60 KPSS ile başvuru yapılacak alımlar öğretmen ve mühendis sınıfından olacak. 

70 KPSS İle Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 300 İdare Memuru alımı yapılacak. Adayların bu ilan için en az 70 KPSS puan şartını sağlamaları gerekiyor. 

İLAN DETAYLARI

Genel olarak KPSS ve kadro detaylarını paylaştığımız ilanlara aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz. 

KPSS’siz memur alımı detayları için TIKLAYINIZ

50 KPSS ile memur alımı detayları için TIKLAYINIZ 

60 KPSS ile memur alımı detayları için TIKLAYINIZ

70 KPSS ile memur alımı detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir