Personel Alımı

KPSS’siz, 50 ve 55 KPSS Puan Şartıyla İlan Edilen Kamu Grubu Personel Alımları

Kamu kurum ve kuruluşlarının memur yada işçi alım ilanlarını duyurduğu platformların başında İŞKUR geliyor. 

Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesinde yayımlanan bu ilanlar Kamu Grubu Personel Arama Sayfası üzerinden adayların erişimine açılıyor. Kamuilanlari.com olarak bizlerde yeni hafta başı itibariyle ilan edilen bu alım ilanlarını derledik. 

Söz konusu ilanlar arasında hem KPSS’siz işçi ve memur alımları ile KPSS puanıyla ilan edilen memur alımları bulunuyor. İlanları yayımlayan devlet kurumları, alım yapılacak kadrolar, ilanlara başvuru işlemleri ve ilanların İŞKUR’da incelenmesine kadar tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre alım yapacağını kurumların listesi şu şekilde;

Artvin Emniyet Müdürlüğü, Tcdd Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü, Derme Sulama Birliği, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, Refahiye Belediye Başkanlığı, Et Ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Denizli Et Kombinası Müdürlüğü, Öğretmenevi Müdürlüğü, Bahçelik Sulama Birliği, Aydıntepe Belediye Başkanlığı, Aydıntepe Belediye Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür Ve Spor Daire Başk. Merkez Yemekhane Müdürlüğü, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı.

KADRO KONTENJAN BİLGİLERİ

Yukarıda yer alan kamu kurumlarına hem memur hemde kamu işçisi kadrolarında personel alımları yapılıyor. Bu alımlarda yer alan açık kadroları tek tek sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Kadrolar 1. Grup: Büro İşçisi, Alıştırıcı-Montör (İçten Ateşlemeli Motorlar) (Deniz Ve Uçak Motorları Hariç), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Kamyon Şoförü, Gıda Mühendisi, Elektrik-Elektronik Teknisyeni Ziraat Teknisyeni, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Bilgisayar Mühendisi, Elektrikçi (Genel), Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Matbaa İşçisi,

Kadrolar 2. Grup: Güvenlik Görevlisi (Silahlı), Makine Teknolojisi Teknisyeni(Makine Teknisyeni-Otomotiv), Bilgisayar Programcılığı Teknikeri Temizlik Görevlisi, Sıhhi Tesisatçı, Güvenlik Görevlisi (Silahlı), Sırala : İl | Son Başvuru Tarihi İş Makineleri Operatörü, Teknik Servis Elemanı, Tren Makinisti, Kasap, Makine Montaj İşçisi.

HANGİ BAŞVURU KOŞULLARINA DİKKAT EDİLMELİ

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların dikkat etmeleri gereken en önemli başvuru koşulları arasında Öğrenim şartı, varsa KPSS şartı ve Mesleki Özellikler oluyor. 

Kurumlar adaylardan genel ve ortak koşulların yanında talep edilen öğrenim şartının karşılanmasını, talep edilen KPSS puanına sahip olunmasını (KPSS’siz, KPSS’ye girmiş olmak şartıyla, 55 ve 60 KPSS puan şartlarıyla ilanlar bulunuyor), 

İLANLARA BAŞVURU İŞLEMLERİ

İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvrularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvuruda bulunacak adaylar öncelikle aşağıda yer alan işlemler ile İŞKUR ilanlarına ulaşacaklar. Kendilerine uygun ilanları bulacak adaylar daha sonra kurumun belirttiği yönergelerle başvurularını yapacaklar. 

İlanlara Ulaşmak İçin;

İlanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın.

Açılan sayfada sadece İşyeri Türü yazan kısmı dolduracaksınız. Burayı Kamu olarak işaretleyin ve Ara butonuna basın. 

Burada tüm memur ve kamu ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları sayfası için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir