Personel Alımı

KPSS’siz, 50 ve 65 KPSS İle Personel ve Sivil Memur Alımı Yapan Askeri Kurumlar

Devlet Personel Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli platformlar üzerinden personel alım ilanı yayımlayan 3 farklı askeri kurum bulunuyor. 

Bu askeri kurumlar yayımladıkları alım ilanları ile askeri personel, sivil memur alımları yapıyorlar. 

KPSS puan sıralaması esasına göre ya da KPSS şartsız yayımlanan personel alım ilanları yayımlayan kurumları, kurumların ilanlarında yer alan kadroları ve alım yapılacak pozisyon için belirlenen KPSS şartını sizlere aktarıyoruz. 

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına dair bilgiler şöyle;

* Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı sivil memur alımı yapacak.

* Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Personel alımı yapacak.

* Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf Subay alımı yapacak. 

CUMHURBAŞKANLIĞI 7 PERSONEL ALIM İLANI

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hem DPB’de hemde Resmi Gazete’de ilan edilen alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre olacak. Alımlarda talep edilen KPSS şartı ise KPSS’ye girmiş olmak yani en az 50 KPSS puanına sahip olmak.

Bu KPSS şartıyla yayımlanan personel alım ilanında 7 sözleşmeli memur alımı olacağı duyuruldu. Bilişim Personeli kadrolarına yapılacak olan alımlar farklı branşlarda gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan metnine göre alımlar Veri Analizi, Geliştirme ve Raporlama Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı (1. Grup), Yazılım Geliştirme Uzmanı (2. Grup) pozisyonlarına yapılacak. 

DENİZ KUVVETLERİ 1640 PERSONEL ALIM İLANI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Daire Başkanlığı 2019 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine personel alımı yapılacağını ilan etti. MSB tarafından yayımlanan ilan metninde ilana başvuruların KPSS şartı olmadan yapılacağı açıklandı. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği ilana göre alımlar sözleşmeli er pozisyonuna gerçekleştirilecek. 

JANDARMA 445 PERSONEL ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı kendisine ait resmi web sayfası üzerinden bir ilan yayımladı. Yayımlanan askeri personel alım ilanında 65 KPSS puan şartıyla askeri personel alımı olacağı ilan edildi.

İlana göre alımlara kadın  ve erkek adaylar başvuru yapabilecek. Sözleşmeli Muvazzaf Subay kadrosuna yapılacak olan personel alımları çok sayıda branşta gerçekleştirilecek. Alımlarda toplam 445 personel istihdamı sağlanacak.

İlanda yer alan branşlar; Jandarma branşında 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın personel alımı yapılacak. Sadece erkek adaylar için; İnşaat Mühendisi 3, İstihkam 8, Muhabere 11, Tabip (muvazzaf) 10, Diş Tabibi (muvazzaf) 2 ve Pilot 60.

İLAN DETAYLARI

Yayımlanan personel alım ilanlarında aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Jandarma Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Deniz Kuvvetleri Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir